У Ніжині урочисто відкрили меморіальну дошку видатному ботаніку. Фото

7 листопада у Ніжині на початку вулиці Овдіївська відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки видатному українському ботаніку, флористу, геоботаніку Мулярчуку Сисою Олександровичу (1897 р. – 1974 р.)


7 листопада у Ніжині на початку вулиці Овдіївська (площа Івана Франка) відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки видатному українському ботаніку, флористу, геоботаніку Мулярчуку Сисою Олександровичу (1897 р. – 1974 р.). Дошку виготовлено та встановлено за ініціативи НКМ  ім. І.Спаського  на кошти благодійника Володимира Хейбаровича Мамедова. 

На урочистому відкритті зібрались небайдужі ніжинці, працівники Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя і Ніжинського краєзнавчого музею ім. Івана Спаського, навіть були присутні студентки, яких навчав Сисой Мулярчук в далекому 1963 році. Також на заході з промовою виступила онука Сисоя Мулярчука, яка теж займається флористикою.З 1925 року по 1930 рік Мулярчук С.О. навчався у Ніжинському інституті народної освіти. З 1950 року по 1972 рікпрацював на посаді завідувача кафедрою ботаніки Ніжинського педагогічного інституту імені М.В.Гоголя(нині–Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя). Сисой Мулярчукнавчив і виховав не одне покоління вчителів-біологів, науковців.Його лекції відзначалися високим теоретичним і методичним рівнем.«…Він був педагогом за покликанням, бо любив цю роботу і вмів запалити серця студентів дослідницьким ентузіазмом», – писалау бібліографічному покажчику НДПІ серії « Вчені-біологи Ніжинської вищої школи» про свого викладача студентка, а згодом його колега І.М.Солдатова.

Мулярчук С.О. вніс значний вклад в пізнання флори Полісся як дослідник.Вченим було виявлено та описано ряд нових місцезнаходжень цінних рослин у Чернігівській області, до того часу не відомих в літературі.Він дав вичерпну характеристику всіх типів рослинності Чернігівщини. Його фундаментальна праця монографія «Рослинність Чернігівщини», яка вийшла друком у 1970 році і дотеперне втратила свого наукового значення і є неоціненною для всіх флористів та ресурсознавців, що досліджують Поліську рослинність.

Викладач С.О. Мулярчук займався просвітницькою та популяризаторськоюроботою. Свого часу надавав консультації науковим співробітникам Ніжинського краєзнавчого музею під час створення експозиції відділу природи.У фондах НКМ ім.Івана Спаського зберігаються наукові роботи і документи вченого. Тож музей ініціював проект вшанування пам’яті вченого-біолога встановленням меморіальної дошки.

Бажаємо всім ніжинцям такої любові до природи і відданості своїй справі, яка була у видатного українського ботаніка Сисоя Мулярчука.

За матеріалами Л.Тарасенко, завідувачки відділу «Природа Приостер’я» НКМ ім. І.Спаського
Фото Наталії Нікітіної