Ніжинці вийшли на мітинг: хто ж ініціатор ліквідіції протитуберкульозного диспансера у Ніжині?

Сьогодні, 7 листопада, на площі перед міськвиконкомом люди зібрались на мирний мітинг ПРОТИ ЗАКРИТТЯ НІЖИНСЬКОГО ПРОТИТУБЕР КУЛЬОЗНОГО ДИСПАНСЕРУ. На мітинг прийшли не тільки медичні працівники


Сьогодні, 7 листопада, на площі перед міськвиконкомом люди зібрались на мирний мітинг ПРОТИ ЗАКРИТТЯ НІЖИНСЬКОГО ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОГО ДИСПАНСЕРУ. На мітинг прийшли не тільки медичні працівники, а і звичайні ніжинці яких хвилює доля власних дітей і рідних.

Про небезпечність туберкульозу можна говорити довго. І будь-кому зрозуміло, що такі хворі мають обслуговуватися в окремому зручному місті, що забезпечує і їх комфорт, і безпеку всім довкола. Саме в такому місці на вулиці Козачій зараз знаходиться Ніжинський протитуберкульозний диспансер.

І все б було добре, якщо б на Чернігівщині вкотре не запустили пілотний проект (як вже це було і є з Укрпоштою)  по реорганізації медичних закладів. Тобто протитуберкульозний диспансер просто переїжджає до єдиного медичного містечка, де обслуговується весь Ніжин, діти, люди похилого віку, вагітні. З цього може вийти справжня катастрофа з серйозними наслідками.

Завідувач Ніжинського протитуберкульозного диспансеру Іван Коросько зауважив, що це відбувається по всій області. Ще під загрозою закриття тубдиспансери в таких містах, як Прилуки і Бахмач. 

Мітингуючі вимагають звільнення Миколи Дейкуна - генерального директора комунального некомерційного підприємства «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб». Саме Микола Дейкун, як нам розповіли працівники Ніжинського тубдиспансеру, є ініціатором закриття закладу.

У листі, який отримали працівники медзакладу 30 жовтня (хоча лист датовано "від 19.09. 2019") закриття Ніжинського протитуберкульозного диспансеру пояснили незручним розміщенням, до закладу з такою назвою морально важко приходити, закриття у зв`язку з децентралізацією та наближенням медецини до людей. Але хіба можна наближати інфекційну хворобу?

Вчора у Ніжині побувала знімальна група телеканалу "Україна". В інтерв`ю журналістам "Сегодня" Микола Дейкун зауважив, що Ніжинський протитуберкульозний диспансер дуже дорого утримувати, детальніше дивіться у відео (для перегляду перейдіть на ютуб):


Також мітингарі вимагають звільнення Петра Гармаша з посади начальника Управління охорони здоров`я Чернігівської області за такі реформи.

Працівники Ніжинського протитуберкульозного диспансеру звертались і до новообраного депутата від 209 округу Валерія Зуба. Їхнє звернення зареєстрували і повідомили, що депутат буде у Ніжині з 18 по 22 листопада. Тоді і потрібно приходити на прийом.

Тож звідки чекати допомоги? Реакція міської влади також не вразила людей. Зауважимо, що підтримати мітингарів приїхав Олександр Кодола. 


Хоч ніжинським працівникам і обіцяють працевлаштування, і те що у протитуберкульозного віділення у міській лікарні буде окремий вхід і нове обладнання, люди не здаються, розуміючи всю небезпеку такої оптимізації.

Коли ж над Чернігівщиною припинять експериментувати? Чи залишать у спокої Ніжинський протитуберкульозний диспансер? Про це все стане відомо згодом. А зараз медпрацівникам дуже важлива підтримка громади. Зауважимо, що вже вдалося зібрати близько трьох тисяч підписів на підтримку закладу.

Збір підписів на площі Івана Франка продовжується.

Наталія Нікітна
Фото автора