У Ніжині вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Фото

Кожного року, 14 грудня, в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу


Кожного року, 14 грудня, в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС. На початковому етапі зусиль з мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше, влітку 1986 і далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб.

Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації й їхали назад. На зміну приїздили інші.

14 грудня ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14-те грудня святом.

Сьогодні у Ніжині біля пам'ятника «Дзвони Чорнобиля» зібрались небайдужі ніжинці, рідні ліквідаторів, котрих вже немає в живих і самі герої-чорнобильці, що ризикувавши життям ліквідовували наслідки страшної аварії на ЧАЕС.

Настоятель Покровського храму отець Михаїл прочитав молебен, пам'ять ліквідаторів вшанували хвилиною мовчання, а до пам'ятника поклали живі квіти.

Вічна і світла пам'ть ліквідаторам, що віддали свої життя за нашу безпеку і многая, і благая літа тим, хто вижив.

Наталія Нікітіна
Фото автора