Прес-конференція з мером Ніжина: Епіцентр, фонтан, зниження тарифів

Сьогодні, 27 грудня, у великому залі міськвиконкому відбулася прес-конференція з Анатолієм Лінником. На початку очільник Ніжина прозвітував про результати роботи громади у 2019 році


Сьогодні, 27 грудня, у великому залі міськвиконкому відбулася прес-конференція з Анатолієм Лінником. На почанку очільник Ніжина прозвітував про результати роботи громади у 2019 році. Було згадано основні напрями діяльності, здобутки громади і проблемні питання. Зокрема про недостатність коштів у міському бюджеті. 

Наприклад, щоб відремонтувати всі дороги у Ніжині потрібно близько 2 млрд. грн, а щоб замінити на нові всі водо і тепломережі потрібно близько 1 млрд. грн

У своєму звіті міський голова згадав і про проблему забезпечення роботою, в той же час і дефіцит робочих кадрів, наприклад на вакансію двірника. Говорив Анатолій Лінник про здобутки і проблеми у спортивній сфері, культурі, освіті тощо.

Також мер Ніжина зазначив, що комунальні підприємства не мають боргів і загалом місто завершує рік без кредиторських заборговань. Проблема в Ніжині є з виплатою боргу за пільгові перевезення Укрзалізниці. Але це питання поступово вирішують.

Розповів міський голова і про зменшення доходів через деякі державні реформи. Про будівницто житлових будівель у Ніжині, про освітлення вулиць, ремонт тощо. Повний текст звіту згодом мають оприлюднити на сайті міської ради.

Опісля звіту присутні журналісти і бажаючі могли задавати питання Анатолію Валерійовичу.

Зокрема, у міського голови поцікавились питаннями (коротко):

Чи йдете ви на наступні вибори?

Однозначно так.

Чи будуть корегуватися тарифи на тепло і по якій ціні ТОВ "НіжинТеплоМережі" закуповують газ?

Ціна по якій зараз ТеплоМережі закуповують газ - це 6 тис. 100 грн. Тарифи на теплопостачання ще ніхто не знижував. На днях Кабінет Міністрів видав нову постанову про утворення тарифів від ціни. Постанова зараз вивчається, проводяться відповідні наради. Питання щодо зниження вартортості послуги теплопостачання буде розглядатися на одну єдину складову - це вартість газу. Постанова починає діяти з грудня місяця цього року.

Питання ще вивчається.

Коли розпочнеться реконструкція центральної алеї від площі до Об'їжджої?

У нас є проект і за наявності фінансування ми будемо його виконувати. Вартість цього проекту - 56 млн. грн. В наступному році реконструкцію продовжать. Центральну алею почнемо реконструювати від площі у березні 2020 року. З чи без дорожньої частини будемо дивитися по фінансам.

Чи передбачає план реконструкції цієї алеї знищення лип?

Ні, знищувати будуть тільки кущі. Дерева чіпати не будуть.

Навіщо виконкому квадрокоптер? Його закупівлю внесено у план бюджету на 2020 рік.


Квадрокоптер потрібен відділу благоустрою для того, щоб контролювати випадки спалювання сміття, листя, контролю за станом очистки доріг тощо. Це сучасний метод контролю.

Чи не задорогий для Ніжина фонтан за більше ніж 4 млн. грн?

Якісне не буває дешевим. На площі Франка перед міськвиконкомом ми хочемо встановити класичний фонтан з мармуру. Орієнтовна вартість такого фотнтану 3 млн. 700 тис. грн. На випадок збільшення ціни на 2020 рік ми заклали суму у 4 млн. 200 тис. грн. Але в будь-якому випадку це буде тендерна процедура через ProZorro. Пониження вартості може відбутися під час тендеру. Але фонтан не може коштувати дешево.Чи правда, що у Ніжині не дозволили будувати Епіцентр? (у Facebook розповсюджувалась така інформація)

Ні, це відверта брехня. До нас не надходило жодного звернення від Епіцентру. У Прилуках його побудували на приватній землі. Так їхнє місто оримало фінансову підтримку. Але до Ніжина таких пропозицій не надходило! 

Якщо б до Ніжина і надійшла така пропозиція про будування Епіцентру, міська влада ніяким чином не може перешкодити розвитку приватного бізнесу. В той же час від будівництва Епіцентру постраждали б ніжинські підприємці, які займаються будівельними матеріалами. Тому тут необхідно розуміти всі аспекти даного питання.

Також у Анатолія Лінника запитували про проекти, які не почали реалізовувати - це будівництво басейну у Ніжині, реконструкція колектору на Шевченка і проект очищення-відновлення річки Остер.

Ці проекти, як розповів міський голова зупинились по різним причинам. Щодо басейну, то це велика вартість розробки проекту, розглядається питання щодо ініціювання відкритих торгів на земельну ділянку, де має бути басейн, для визначення інвестора.

Колектор по Шевченка не почали ремонтувати через підприємство, що виграло тендер. Оскільки виконавець робіт почав ставити свої вимоги і відмовився дотримуватися проекту, запросивши більшу вартість та інше.

Проект очищення-відновлення річки Остер взагалі дуже дороговартісний і таких коштів міський бюджет поки не має, а фінансування від держави не передбачається.

Також міського голову запитали про заходи збреження архітектурних пам'яток у Ніжині, про збільшення території Ніжинської ОТГ, сенс встановлення октаедра, реалізацію стратегії розвитку Ніжинської ОТГ та інші. 

Тож прес-конференція відбулась, кожен присутній зробив свої висновки. 

Наталія Нікітіна
Фото автора