Як захистити свою домівку від непроханих гостей?

Багато ніжинців на Новорічні свята поїдуть на відпочинок, залишивши свої домівки без нагляду. Доки квартири без господарів, туди можуть навідатися непрохані гості. З огляду на складність пошуків квартирних крадіїв, поліція розповідає про засоби

Багато ніжинців на Новорічні свята поїдуть на відпочинок, залишивши свої домівки без нагляду. Доки квартири без господарів, туди можуть навідатися непрохані гості. З огляду на складність пошуків квартирних крадіїв, поліція розповідає про засоби


Багато ніжинців на Новорічні свята поїдуть на відпочинок, залишивши свої домівки без нагляду. Доки квартири без господарів, туди можуть навідатися непрохані гості. З огляду на складність пошуків квартирних крадіїв, поліція розповідає про засоби захисту домівок.

Особливості крадіжок:

• Крадіжки вчиняють як місцеві, так і гастролери з інших областей та навіть країн.

• Непрохані гості проникають в оселі містян як вночі, так і вдень. Вони відстежують час, коли квартира залишається без господарів.

Для цього використовують мітки (сірник чи папірець між дверима та дверною коробкою) або самостійно спостерігають за помешканням.

• Злочинців цікавить переважно легка здобич, яку можна швидко знайти у квартирі та непомітно винести з під’їзду. Зокрема, це гроші з-під матраца чи золото із серванта.

• Зловмисників приваблюють сучасні двері. По-перше, за ними може буди «гарний улов». По-друге, такі двері є «легкою здобиччю». Якщо радянські двері/замки потрібно ламати (витрачається зайвий час), то нові дешеві китайські замки можна з легкістю відкрити. У половині випадків крадії умудряються навіть закрити за собою дешевий замок.

Як уникнути квартирних крадіжок

По-перше, встановіть надійні двері та замки (декілька різноформатних). Ідеальний варіант — змінювати замки кожні три роки. За цей час серцевина замка зношується і квартирному злодію легше відкрити двері.

По-друге, оберіть прийнятний для вас вид сигналізації. Вона може реагувати на відкриття або розбиття вікна, наприклад. Сигналізація відлякує злодіїв або зменшує час їх перебування у квартирі. Останнім часом крадіжок у квартирах із сигналізацією в Чернігові не було. Були випадки, коли зловмисники, побачивши сигналізацію, передумали входити в помешкання, бо наряд поліції прибуває на місце за 3–4 хвилини після спрацювання сигналізації.

Врятувати майно допоможе хитрість господарів. Уявіть, встановлена сигналізація, а злодій ризикує витратити на нишпорення вашою квартирою хоча б хвилинку до приїзду поліції. Якщо гроші та золото буде сховано в неочікуваних для шаблонного мислення крадія місці, то він покине вашу домівку з порожніми руками.

Цінні невеличкі речі можна зберігати в сейфах, бо громіздкі сейфи крадії із собою не забиратимуть, як і електроінструмент та побутову техніку.

У приватних будинках та на перших поверхах багатоповерхівок не стануть зайвими декоративні грати на вікнах. Також можна встановити тривожну кнопку та камери відеоспостереження.

На жаль, люди, які економлять на засобах захисту, можуть втратити всі гроші, прикраси та інші дрібні цінні речі.

Жоден із згаданих способів не може стати гарантією того, що злодії оминуть вашу домівку. Мета «домушника» — легка нажива. Якщо на його шляху стоятиме лише нескладний замок, то він його відкриє.

Якщо ж йому заважатимуть робити чорну справу і якісні двері, і складні замки, і грати на вікнах, і сигналізація, то він уже точно вирішить не чіпати вашу квартиру.

Якщо ви стали очевидцем квартирної крадіжки — хутко набирайте «102». У жодному разі не заходьте у квартиру/будинок та не чіпайте нічого руками, інакше всі необхідні докази будуть «змазані» вашими відбитками.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Фото з мережі
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: