З Ніжина до Одеси передали військовий музейний експонат

Голова Одеської обласної держадміністрації Максим Куций підписав розпорядження про прийняття на баланс ОДА протитанкової 57-мм гармати ЗІС-2. Її одеським чиновникам виписали з балансу військової


Голова Одеської обласної держадміністрації Максим Куций підписав розпорядження про прийняття на баланс ОДА протитанкової 57-мм гармати ЗІС-2. Її одеським чиновникам виписали з балансу військової частини А4558 в місті Ніжин.

Відповідний документ розміщений на сайті Одеської облдержадміністрації, передає кореспондент Української Служби Інформації.

Вказується, що гармата 1946 року випуску була демілітаризована і оцінюється в 4 тисячі 233 гривні.

Прес-секретар губернатора Денис Соколов повідомив, що знаряддя прислали як музейний експонат для Ананьївського району.

"В Ананьївському районі буде створено меморіал захисникам вітчизни з військовими музейними експонатами. Районна адміністрація звернулася в ОДА з цією пропозицією, так як у РДА немає відповідних повноважень, і ми його підтримали. Співробітники департаменту цивільної оборони узгодили всі документи з військовою частиною про передачу гармати ЗІС2 і організували доставку в район. Незабаром вона займе місце в меморіальному комплексі", - пояснив Соколов.Відзначимо, що ЗІС-2 - знаряддя часів Другої світової війни. На момент розробки в 1940 році вона була найпотужнішим знаряддям в світі. Однак, радянська супер-гармата випускалася вкрай обмеженими тиражами через складність конструкції - а отже, невеликий надійності в руках наспіх мобілізованих артилеристів. Але ЗІС-2 встигла взяти участь у початковому етапі Німецько-радянської війни.

Після Другої світової ЗІС-2 використовувалися в Корейській війні і під час Другої арабо-ізраїльської війни в 1956 році. Один з останніх фактів використання ЗІС-2 був зафіксований в Сирії в 2017 році. 

mynizhyn.com за матеріалами usionline.com