Водохреще у Ніжині: освячення води у Покровському храмі і купання у "Дорофея". Фото

Сьогодні, 19 січня, увесь православний світ святкує один з найважливіших днів у церковному календарі - Хрещення Господнє. Цього дня Церква згадує євангельську подію — як пророк Іоанн Предтеча хрестив Господа Іісуса Христа в річці Йордан


Сьогодні, 19 січня, увесь православний світ святкує один з найважливіших днів у церковному календарі - Хрещення Господнє. Цього дня Церква згадує євангельську подію — як пророк Іоанн Предтеча хрестив Господа Іісуса Христа в річці Йордан.

Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа також називають Богоявленням. Цю назву дано святу в пам’ять про диво, яке сталося під час хрещення. На Христа з небес зійшов Дух Святий у вигляді голуба. 

Сьогодні люди з церкви несуть додому святу водичку, яка не псується і має чудодійні властивості. Її потрібно вживати протягом року за потреби. Також, сміливіші купаються у водоймах. Цього року купання вперше без ополонки, оскільки зима видалась досить теплою і м'якою.

У всіх ніжинських церквах правилися служби і освячувалась водичка. Журналісти Mynizhyn.com побували на освяченні води у Покровському храмі і на купаннях у "Дорофея".

У Покровському храмі зібралось як завжди багато людей, після служби у церкві, воду освячували на подвір'ї, всіх окропили святою водицею. На обличчях людей сяяли посмішки. Особливо на кроплення водою реагують діти. Хто плаче, хто сміється, хто просто щуриться.

Опісля бажаючі поїхали за Ніжин до "Дорофея", де можна було пірнути у воду. Купалися і жінки, і чоловіки, і діти. Всіх переповнювали приємні емоції і враження. Отець Михаїл разом з матушкою і помічниками далі відправились на освячення інших водойм, ну а люди відправились хто додому, хто на веселе святкування у компанії.

«Христос хрещається!» – «У річці Йордані!». Вісх зі святом!

Наталія Нікітіна
Фото автора