До Ніжина завітав заступник Міністра соціальної політики України. Фото

Сьогодні, 23 січня, в актовій залі Ніжинського будинку дітей та юнацтва відбулась робоча зустріч з заступником Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ніжинським Сергієм


Сьогодні, 23 січня, в актовій залі Ніжинського будинку дітей та юнацтва відбулась робоча зустріч з заступником Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ніжинським Сергієм.

Повідомляє mynizhyn.com.

На брифінгу були присутні представники соціальних служб Чернігівської області, зокрема Ніжинську міську раду представляв заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігор Алєксєєнко, заступник голови ОДА Наталія Романова, представники Національної поліції Чернігівської області, директор Департаменту сім"ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш, юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк, начальник Служби у справах дітей Чернігівської ОДА Людмила Зеленько, директор Чернігівського обласного центру соціально-психологічної допомоги Олена Тилькун, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Олеся Пирковська, голова Ніжинської РДА В'ячеслав Івашин та інші.

У своїй вступній промові Сергій Ніжинський розповів про роботу Міністерства соціальної політики України, зокрема про комунікації з регіонами. Темою сьогоднішнього брифінгу було питання щодо протидії торгівлі людьми і насильства у сім'ї.

Так, в Україні від насильства у сім'ї за останні роки постраждало більше 150 тисяч людей. Кожна 5-та жінка, яка звертається до президента України, щодо амністії, чи помилування - це жінка, яка захищала себе під час побутового конфлікту через ті чи інші обставини. 

У 2019 році 860 дітей особисто зателефонували на лінію 102 і повідомили про конфлікт у сім'ї. Формування небайдужого населення до проявів насильства є ключовою роботою Міністерства соцполітики і відповідних управлінь на місцях. Важливою є інформація що робити і куди звертатись у разі насильства в сім'ї. 

У Ніжині було зареєстровано 54 звернення, щодо насильства над дітьми. Більша половина з цих звернень не підтвердилась. Тобто, в таких випадках не вистачає своєчасної і обгрунтованої фіксації таких порушень. Саме на це  Сергій Сергійович звернув увагу представників правоохоронних органів. 

Заступник Міністра також розповів про те, що в Україні ведеться робота щодо створення реєстру кривдників. Це може стати ключовим під час винесення суддівських рішень і спростить роботу.

Також Сергій Ніжинський наголосив про важливість притулків для осіб, які постраждали від насилля або які опинилися у складних життєвих обставинах. Їх будівництво у регіонах України є більш, ніж пріоритетом для Міністерства у 2020 році. 

Сергій Сергійович розповів і про скептицизм у регіонах до гендерної політики, роль громадських організацій у соціальній політиці та закликав всіх бути не байдужими і не залишатись осторонь до проявів насильства і взагалі соціальних проблем, і їх вирішення.

Далі слово надали іншим представникам різноманітних соціальних служб, установ і організацій, що були зазначені вище. Кожен коротко прозвітували про роботу і проблемні питання.

На завершення брифінгу Сергій Ніжинський закликав присутніх звертатись до нього з наболілими питаннями, і поділився позитивним враженням від візиту до Ніжина і Чернігівської області загалом. 

Також сьогодні Сергій Сергійович мав відвідати деякі соціальні заклади в Чернігівській області, зокрема і в Ніжині.

Наталія Нікітіна
Фото автора