102-річниця бою під Крутами: ніжинці вшанували пам'ять героїв. Фото

Сьогодні, 29 січня, вся Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами. Добровольці-студенти, гімназисти старших класів пішли захищати свою неньку Україну, знаючи, що можуть не повернутися


Сьогодні, 29 січня, вся Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами. Добровольці-студенти, гімназисти старших класів пішли захищати свою неньку Україну, знаючи, що можуть не повернутися. 

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова. Чотиритисячному більшовицькому загону протистояло 300 бійців Студентського куреню, 250 – Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків. Бій тривав до вечора. Кого вбили під час бою, кого взяли в полон і розстріляли. Наймолодшим полеглим було по 16 років.

І ось сьогодні ми вшановуємо пам'ять цих молодих, сміливих героїв. До Меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут» з'їхалися люди з різних куточків України. Тут були і військові, і студенти, і школярі, представники різних політичних сил, просто небайдужі патріоти. 

Численна делегація з Ніжина також віддала належну шану пам'яті Героїв.

Настоятель храму святої Покрови, протоієрей отець Михаїл разом зі святими отцями Чернігівщини і Ніжинщини відслужив заупокійний молебень за тими юнаками, які загинули у нерівному бою, та на завершення здійснив промову. 

До пам'ятника люди несли квіти, вінки, короваї... Полеглим героям у бою під Крутами посвятили вірші і промови.

До музеїв у меморіальному комплексі вишукувались довжелезні черги. Для всіх бажаючих, під наглядом рятувальників, працювали мобільні пункти обігріву. Людей пригощали смачним кулішем, бутердборами з салом і гарячим чаєм.

Тож не забуваємо і славимо молодих героїв! Вічна їм слава!

Подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність. 

Наталія Нікітіна
Фото автора