Директорів шкіл мінятимуть кожні шість років

З 1 липня всіх директорів шкіл, які зараз перебувають на безстрокових трудових угодах, переведуть на шестирічні контракти. Освітня реформа набирає обертів. Минулого тижня Верховна Рада ухвалила Закон «Про повну загальну середню освіту», де йдеться про збільшення зарплат


З 1 липня всіх директорів шкіл, які зараз перебувають на безстрокових трудових угодах, переведуть на шестирічні контракти.

Освітня реформа набирає обертів. Минулого тижня Верховна Рада ухвалила Закон «Про повну загальну середню освіту», де йдеться про збільшення зарплат вчителів, фінансову автономію шкіл, можливість учням обирати предмети, а також про термін роботи директорів і вчителів-пенсіонерів. За новим законом про середню освіту, директор школи може обіймати свою посаду не більш ніж два терміни поспіль по 6 років в одному закладі.

Відтак до 1 липня 2020 року директорів шкіл, які перебувають на безстрокових трудових угодах, переведуть на 6-річні контракти (для тих, хто отримує пенсію за віком, - на 1-річні). До цього часу на строкові угоди також переведуть вчителів-пен-сіонерів. З такими педагогами можуть укладати нові трудові угоди на термін від одного до трьох років. Тривалість контракту визначатиме директор. У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору керівники шкіл та учителі-пенсіонери мають бути звільнені.

Марія Пучинець, «Чернігівщина» №5 (770) від 30 січня 2020