У Ніжині шукають патронатних вихователів

«Шукаємо патронатних вихователів!», – повідомляє в мережі Фейсбук Ніжинський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий


«Шукаємо патронатних вихователів!», – повідомляє в мережі Фейсбук Ніжинський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах або залишилася без батьківського піклування, потребує захисту у сім’ї патронатних вихователів та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Патронатні вихователі допомагають будувати взаємини з соціальним оточенням дитини, представляють та відстоюють її інтереси, допомагають формувати власні соціальні зв’язки, роблять дитину багатшою емоційно, духовно, сприяють успіху, щастю, руху вперед. Патронат дає приклад справжньої сім’ї, підтримку дитині в найважчі життєві моменти, допомагає зробити перші успішні кроки. Найголовнішим завданням є підготовка дітей до повернення в сім’ю (перш за все біологічну родину кожної дитини), чи в будь-яку іншу форму сімейного виховання.

В нашому місті вже функціонує дві патронатні сім’ї. Хочемо, аби послуга патронатної сім’ї стала доступною для більшої кількості дітей, щоб вони мали можливість виховуватися у сімейному середовищі. Достойна заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка фахівців державою гарантовані.

Детальнішу інформацію щодо створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя можна дізнатись у Ніжинському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді: м. Ніжин, вул. Об'їжджа, 120, тел. 3-13-84, 7-85-00.