Приватний дитячий садочок у Ніжині: їжа з ресторану і цікаві заняття

Вже другий рік у Ніжині на вулиці Московська, 54 у Центрі STEM освіти «ідеЯ» працює дитячий приватний міні-садочок LEGO Friends. У садочку функціонує 1 різновікова група на 16 дітей віком від 2,5 років

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ


Вже другий рік у Ніжині на вулиці Московська, 54 у Центрі STEM освіти «ідеЯ» працює дитячий приватний міні-садочок LEGO Friends
 
У садочку функціонує 1 різновікова група на 16 дітей віком від 2,5 років. 5 дітей залишається на повний день. З дітьми працюють почергово 4 вихователі. Зараз у садочку 11 дітей.

Малюки забезпечені надійними та безпечними ігровими і навчальними матеріалами, всі заняття проходять в світлих відремонтованих приміщеннях з високими стелями, які регулярно провітрюються та кварцюються. У садочку є комфортні умови для проведення гігієнічних процедур. 

У садочку LEGO Friends тримають постійний контакт з батьками, а до кожної дитини застосовують індивідуальний підхід.
 
Спеціальне меню, корисна і цікава їжа з ресторану

В минулому році садочок працював тільки на неповний день, тобто діти перебували з 9 год. до 13 год., снідали і обідали діти вдома. В цьому році їжу для дітей замовляють з ресторану «Автограф». Є двотижневе меню, яке оновлюють відповідно до вподобань дітей. 
В розробці цього меню допомогла Лариса Волосянкіна. Обіди і полуденки  привозять малечі, яка залишається на повний день у спеціальних термосах. 

До складання меню Лариса Миколаївна підійшла творчо – діти їдять навіть те, від чого вдома можуть відмовлятися, наприклад овочі. Спеціально вигадали салат LEGO, де всі овочі подаються окремо і діти самостійно складають салат з того, що їм до вподоби. Такий спосіб подачі навчає дітей їсти корисну і водночас смачну їжу.

Тож, малеча навіть до споживання їжі підходять творчо.

Унікальні і розвиваючі заняття

У садочку LEGO Friends діти не тільки відпочивають, їдять і граються – вони навчаються в процесі цікавих унікальних занять, які розробили вихователі садочку. У своїй роботі педагоги спираються на Базовий компонент дошкільної освіти, оскільки це різновікова група.

Кожний день у садочку починається з ранкового кола, діти спочатку вітаються, обговорюють дні календаря, погоду за вікном, настрій з яким прийшли до садочку.

Потім під інтерактивний супровід діти разом з вихователями роблять ранкову зарядку. Далі починаються заняття, які не плануються, а проектуються вихователями, щоб всі дітки різного віку були активно задіяні і отримали користь від занять. 

В структурі занять підібрані вправи на розвиток лівої і правої півкуль головного мозку, а також вправи на розвиток міжпівкульової взаємодії. Цю ідею вихователі запозичили, коли відвідували тренінг «Авторська методика проектування занять» у місті Київ.

Кожного понеділка «Маленькі дослідники великого світу» починають знайомитись з новою темою, бо у садочку LEGO Friends кожного тижня вивчають щось нове – це може бути тема «Моя сім’я», «Овочі та фрукти у бабусі Ніни», «Дикі тварини» та інше.

У вівторок на занятті «Математичний калейдоскоп» дітей знайомлять з цифрами, геометричними фігурами, багато завдань на орієнтацію в часі та просторі. Завдання підбираються по віку дітей та відповідно до теми тижня.

Середа у садочку присвячена розвитку мовлення, збагачення словникового запасу. Але родзинкою цього дня є заняття «Побудуй свою історію». Вихователі разом з дітьми читають казку, вірш, оповідання чи переглядають мультик. Потім діти з LEGO конструюють відповідні декорації до того, що почули чи побачили та обігрують історію по-новому, додаючи героїв і змінюючи сюжет казки. Результатом цього цікавого заняття є ось такий комікс. У спеціальному додатку від LEGO Education діти роблять фото спроектованих моделей, а вихователі підписують саме так, як вигадали діти.


 

У четвер  на дітей чекає «Цікава граматика», де вони знайомляться зі звуками і літерами, розвиваємо навички графомоторики, використовуючи шаблони або лінійки Монтессорі чи дощечки міжкульової взаємодії. Оскільки більшість діток до 4 років, вихователі застосовують практику інтуїтивного читання, використовуємо кубики Зайцева для кращого засвоєння співвідношення звуків та букв.
П’ятниця проходить під кодовою назвою
«Планета STEАM», де діти роблять  досліди, експериментують  та завершують свій власний тижневий проект.

Також у садочку LEGO Friends є і Сюрприз день, який відбувається в останній робочий день кожного місяця. Цей день є тематичним і присвячений одній з тем місяця. У січні – це був Антарктичний квест, де діти зустрілись з пінгвінами, китом, тюленем, чайкою та морським леопардом, а виконавши всі завдання отримали від них подарунок. І навіть побували у китовій пащі! Дітям найбільше подобаються такі дні,  адже тут немає звичного розкладу занять, і здається, що вони цілий день граються. Та насправді вихователі під час таких днів можуть побачити результат своєї роботи з дітьми.

Садочок LEGO Friends в Instagram: https://instagram.com/stem_ideya

А ще підготовка до таких днів вимагає від педагогів колосальних зусиль та часу, адже потрібно зробити декорації, наприклад, кита з роззявленою пащею. Ідеї для занять і сюрпризів ми отримуємо під час навчання та тренінгів, які відвідуємо всі разом. Ось дівчата щойно, повернулись з нового тренінгу «100 ігор».

За 2 роки кожен з вихователів побував в середньому на 3-4 тренінгах. Також наш центр був представлений на 4 та 5 Форумі присвяченому дошкільній освіті, де виступали не тільки спікери з україни, але іноземці, які розповідають про тенденції розвитку дошкільної освіті в світі, і на сьогодні - це STEM!, тому навчання через дію і вивчення математики, фізики, інженерії вже в садочку - це вже реальність для наших дітей.

Також, у розкладі занять в садочку є Англійська мова. Є всі необхідні навчальні матеріали, але зараз немає викладача. Тому У САДОЧОК ПОТРІБЕН ВИКЛАДАЧ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ!


 
Тож, загальний розпорядок дня такий:

● ранкове коло;
● 2-3 заняття згідно з щотижневим розкладом;
● прогулянка;
● ланч;
● коло рефлексії;
● смачний обід;
● відпочинок;
● арт-простір.

Кожного дня у дітей обов’язкова прогулянка на свіжому повітрі, яку вони також проводять з користю, наприклад, граючись в «кольорову пошукайку», рухливі ігри. Для цього вихователі використовують внутрішній облаштований двір біля приміщення садочку, або водять дітей на спортивний майданчик до ЗОШ №10.


Гра "Пошукайка" - потрібно на вулиці знайти відповідний колір


Підготовчі курси до школи

«Для дітей старшого дошкільного віку у садочку LEGO Friends є підготовчі курси до школи з LEGO  - розповідає вихователь Галина Степанівна.  Це авторська розробка.  Конструктор LEGO – це практичний інструмент та дієвий засіб, який дає змогу реалізувати ігрові і діяльнісні методи навчання у розвитку дітей. Діти працюють на спеціально оформлених аркушах, де підібрані завдання відповідні завдання, наприклад з математики - це конструювання об’ємної цифри та на площині, вправи на порівняння чисел, обчислення виразів, тощо. Коли першачки йдуть до школи, їм ці вправи дійсно допомагають, полегшують навчання».Галина Степанівна

Також до навчання дітей у садочку активно долучають батьків. Наприклад, перед Новим роком кожного дня діти отримували завдання з адвент-календаря, на вихідні дні діти також отримувати завдання, які потрібно виконати разом з батьками, наприклад, прогулятися новорічним містом, а вже у понеділок у садочку діти разом з вихователями переглядають фото з вихідних, ділились враженнями і емоціями. Наприклад малеча дуже дивувалася, що всі були біля новорічної ялинки на площі у Ніжині.  

Літній міський табір для дошкільнят

«Садочок LEGO Friends працює з вересня по травень, а влітку формат змінюється на Літній міський табір - розповідає вихователь Анна Вікторівна

В минулому році у нас було 5  змін:  «Кольоровий табір», «Професії», «Планета STEAM», та «Пізнайки». Діти разом з вихователями були на екскурсії в пожежній частині, на аеродромі, на фабриці іграшок, ходили до перукарні, ліпили на гончарному крузі разом з ніжинським археолог, гончаром Іваном Кедуном. Також вивчали фізичні явища і проводили різноманітні досліди. А ще діти пізнавали нові країни та їх культуру, конструювали визначні споруди, влаштовували тематичні фотозони. Наприклад один із вихованців був в Індії і приніс до садочку справжні індійські сувеніри. Цікаво було всім без виключення».  


Анна Вікторівна

В цьому році у таборі буде також 5 змін для дошкільнят. Зміни «Планета STEM», «Пізнайки» та «Казкова навколосвітня подорож» змінять своє наповнення, а ще на дітлахів чекає 2 нові сповнені незабутніх вражень зміни, але поки це сюрприз.

Тож поспішайте влаштувати свою дитину у садочок LEGO Friends! Місця ще є! Телефонуйте: +380 (63) 433-05-01.

З цінами ви можете ознайомитись на сайті ideya.org.ua.

Підготувала Нікітіна Наталія