Як проводяться ремонтні роботи в садибі Макарових?

19 лютого міський голова Анатолій Лінник, секретар міської ради Валерій Салогуб та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігор Алєксєєнко перевірили стан виконання ремонтних робіт щодо


19 лютого міський голова Анатолій Лінник, секретар міської ради Валерій Салогуб та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігор Алєксєєнко перевірили стан виконання ремонтних робіт щодо перенесення художнього відділу Ніжинського краєзнавчого музею ім. І Спаського до історичної будівлі дворянської родини Макарових, повідомляє nizhynrada.gov.ua

Директор краєзнавчого музею Геннадій Дудченко доповів, що зараз проводяться роботи по відновленню стін та підлоги, у всіх приміщеннях вже замінений електричний кабель, планується заміна вікон та системи опалення. Він розповів, що всі приміщення будівлі будуть задіяні.

В одному планується літературна світлиця, в іншому – кімната, присвячена діяльності видатних історичних постатей Ніжина, а також службові приміщення. Головний хол ділитиметься на умовні секції, залежно від характеру та розміру виставок.

Оглянувши всі внутрішні та підвальні приміщення, а також фасад будівлі, міський голова Анатолій Лінник надав пропозиції та рекомендації щодо подальших дій по відновленню історичної будівлі та благоустрою подвір’я навколо майбутнього відділення музею. 

Геннадій Миколайович зазначив, що ідея створення музейного об’єкту базується на прагненні показати трансформацію дворянської садиби, її побуту в період із XVIII до XX століття. З родиною Макарових були пов’язані долі Тараса Шевченка, Миколи Гоголя, Марії Заньковецької, Євгена Гребінки. На меморіальній дошці фасаду споруди зазначено, що Микола Гоголь в 1827 році в даній будівлі зачитав свій перший твір.

Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю,
Катерина Симоненко