У Ніжині вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Фото

Ніхто не в праві забути морозні дні 2013-2014 року, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім'я віри і правди одинза одним падали від куль майданівці. За перемогу Майдану заплачено

Ніхто не в праві забути морозні дні 2013-2014 року, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім'я віри і правди одинза одним падали від куль майданівці. 
 
До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.
 
105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців - громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. 
 
За перемогу Майдану заплачено найдорожчим - життям сотень кращих синів та дочок українського народу, тисячам поранених. Наймолодшому Герою Небесної Сотні було 17 років, найстаршому - 83.
 
І зараз на Сході України гідні сини і дочки України продовжують захищати нашу державу від агресії Росії і її окупанських військ. 
 
Сьогодні, 20 лютого, у День пам'яті Героїв Небесної Сотні ніжинці зібрались аби вшанувати і пам'янути Героїв України. Біля пам’ятного меморіалу «Герої не вмирають» протоієрей отець Михаїл зі святими отцями Ніжина відслужили панахиду за загиблими на Майдані. 
 
Любов Пархоменко акапельно виконала Гімн України. До слова були запрошені: настоятель храму св. Покрови отець Михаїл, міський голова Анатолій Лінник і представник Конгресу українських націоналістів міста Ніжина Юрій Пашко.
 
Пам'ять Героїв Небесної Сотні вшанували хвилиною мовчанння і поклали оберемки ківітів до пам’ятного меморіалу «Герої не вмирають». 
 
Наша боротьба не закінчилась. Незабуваймо, що ми - українці! І цього нікому не змінити! Вічна пам'ять і Царство Небесне Героям Небесної Сотні, пам'ять про яких навіки залишиться в серці українського народу.

Фото Наталії Нікітіної