Які вони, українсько-польські відносини? Знають у Гоголевому виші

За підтримки Міністерства закордонних справ України, Державної архівної служби України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Польського інституту у Києві, Генеральної

За підтримки Міністерства закордонних справ України, Державної архівної служби України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Польського інституту у Києві, Генеральної


За підтримки Міністерства закордонних справ України, Державної архівної служби України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Польського інституту у Києві, Генеральної дирекції державних архівів Польщі, Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин та Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України 27 лютого у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя пройшла презентація виставки «Українсько-польські відносини в 1917-1921 рр.: інституційна історія, етап становлення», повідомляє ndu.edu.ua.

До присутніх, серед яких були секретар Ніжинської міської ради Валерій Салогуб, голова районної ради Олег Бузун, члени спілки поляків «Астер», викладачі та студенти історико-юридичного факультету звернувся ректор Ніжинського вишу Олександр Самойленко, який зазначив: «Сьогодні ми маємо дуже цікавий захід, присвячений становленню дипломатичних стосунків між двома дружніми державами – Україною та Польщею. Зараз ми маємо плідну співпрацю з Польською Республікою на різних рівнях: освітніх, наукових та інших. Я вдячний посольству Польщі, яке підтримує тісні зв’язки з університетом»

Ірина Борисівна Матяш, Голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, український науковець у галузі архівознавства, біографістики, джерелознавства, історії дипломатії, привітала усіх присутніх та презентувала виставку, присвячену століттю становлення дипломатичних відносин між Україною та Польщею. Ірина Борисівна зазначила, що перші дипломатичні контакти між Україною і Польщею розпочалися в 1918 році, а надзвичайну дипломатичну місію УНР в Польщі було створено в 1919 році. Виставка складається з шести стендів, які висвітлюють українсько-польські відносини у міжвоєнний та повоєнний період, політичну діяльність Симона Петлюри і Юзефа Пілсудського, а також документи українських архівів про українсько-польські дипломатичні відносини. Ірина Борисівна також представила усім присутнім презентацію, яка висвітлює мету та завдання товариства, а також основні принципи його діяльності. 

Секретар Ніжинської міської Валерій Салогуб відзначив, що сьогоднішня виставка стане корисним інструментом для отримання нового розуміння того, як у подальшому розвивати дипломатичні стосунки з європейськими країнами. Він також подякував спілці «Астер» за дружні відносини з Ніжинською міською радою.

Олег Бузун, голова Ніжинської районної ради, висловив своє захоплення представленою виставкою, яка дуже важлива для відтворення правдивої історії України. Саме твердість історичної правди дає можливість сьогодні вільно співпрацювати з іншими країнами на різних рівнях.

Виставка була представлена у Швейцарії, Польщі, Німеччині, а також в інших містах України, а тепер діятиме у Ніжинському виші протягом двох тижнів. Тож запрошуємо усіх охочих ознайомитися з нею.


















Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: