Як бібліотекарі Ніжинщини ляльки-мотанки виготовляли

«Ніколи не пізно відчути музику серця душі, ніколи не пізно згадати те, що забули усі». Під таким девізом у приміщенні Ніжинської районної державної адміністрації відбувся захід «Лялька-мотанка – безлика берегиня роду»


«Ніколи не пізно відчути музику серця душі, ніколи не пізно згадати те, що забули усі». Під таким девізом у приміщенні Ніжинської районної державної адміністрації відбувся захід «Лялька-мотанка – безлика берегиня роду» для бібліотечних працівників району та всіх бажаючих, повідомляє neadm.cg.gov.ua.

Метою заходу є розвиток інтересу до культурних надбань наших пращурів шляхом знайомства не тільки з історією виникнення народної ляльки-оберега, а й з традиціями її виготовлення.

Аспірантка кафедри історії України Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя Анастасія Стахурська-Козоріз викликала неабиякий інтерес аудиторії своєю розповіддю про найпоширеніший на території України предмет-оберіг – ляльку-мотанку.

А майстриня Леся Терещенко усіх присутніх навчала виготовленню цих ляльок.

Мабуть, кожна людина на землі мріє мати оберіг, який захистить її від зла та біди, який допоможе здійснити найзаповітніші бажання та побороти усі негаразди сьогодення. Тож по завершенню заходу усі учасники мали ляльки-мотанки, виготовлені власноруч.

Захід організовано працівниками відділу культури, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.