Весна в картинах ніжинської майстрині і художниці Катерини Васечко. Фото

5 березня у художньому відділі Ніжинського краєзнавчого музею ім І.Спаського справжня весна - це свою четверту виставку з назвою "В душі весна" презентує Катерина Васечко. Катерина народилася і виросла у Ніжині. Малювати почала в третьому класі і не полишає до сьогодні

5 березня у художньому відділі Ніжинського краєзнавчого музею ім  І.Спаського справжня весна - це свою четверту виставку з назвою "В душі весна" презентує Катерина Васечко.
 
Катерина народилася і виросла у Ніжині. Малювати почала в третьому класі і не полишає до сьогодні. Основна техніка - акварель, але на виставці представлено декілька робіт виконаних акрилом.
 
У Ніжині Катерина Васечко більш відома як лялькарка. Народна майстриня закінчила спочатку художню школу, а потім Ніжинське училище культури, де, як розповіла Катерина, і почала виготовляти ляльки. "Виготовлення ляльок - це можна сказати моя основна робота, якою я заробляю собі на життя. Тобто це більше, ніж хобі. 
 
Найбільше часу звичайно йде саме на ляльок, а для того, щоб зробити картину потрібне натхнення і відповідний настрій", - розповіла нам майстриня.
 
Зараз Катерина Васечко працює дикоратором у Ніжинському БДЮ. Як сказав, директор Ніжинського Будинку дітей та юнацтва Валерій Примаченко, Катерина перетворює сцену БДЮ у справжнє мистецьке диво.
 
"Я спеціально чекала декілька років, щоб відкрити цю виставку саме в березні. Мені подобається тема квітів, фей - це такі легкі і весняні образи.
 
Зараз в основному я займаюсь виготовленням ляльок, але нещодавно повернулася і до акварелі. Сьогодні на виставці представлені мої роботи у вигляді картин, листівок і магнітів. Також представлено дві ляльки - це мавка і Кузьма Скрябін.
 
На виставці "В душі весна" представленого три серії картин - одна про Ніжин, серія українських мотивів і спеціально виготовлені до свята весни - це квіткові феї. Ці незамисловаті і прості сюжети несуть в собі позитив, - розповідає Катерина. - Мої картини, листівки та магніти зараз розходяться по свій Україні в якості сувенірної продукції".
 
Розповіла Катерина і про те, що її чотирирічна доня хоч ще маленька, але вже намагається повторювати за мамою. "Ми можемо разом каркаси крутити для ляльок, вона допомагає мені. Також донечці подобається малювати. Чи піде вона по моєму творчому шляху буде видно згодом", - зауважила майстриня.
 
Особливу увагу на виставці привертають картини з ніжинською тематикою, від них справді віє рідним і знайомим теплом.
 
"Років 6 тому у мене була перша серія, де я робила пейзажі Ніжина, але всі ці картини роз'їхалися по світу. Зараз серія пейзажів "Зимовий Ніжин" представлена на виставці в Іспанії, - розповідає Катерина Васечко. - Тут у художньому відділі Ніжинського краєзнавчого музею представлено близько 30 моїх робіт і 5 із них присвячені Ніжину. Я не збираюсь на цьому зупинятись. Вже створила ескізи аби розширити цю серію картин про Ніжин".
 
Від робіт Катерини справді віє весною, теплом і ніжністю. А на душі залишається приємне враження, що хочеться відвідати виставку Катерини Васечко ще раз. Тож не прогавте свій шанс побачити роботи талановитої ніжинської майстрині. Вони виставляються у приміщені на Батюка 6 останній раз. Бо як зауважив директор Ніжинського краєзнавчого музею ім. І.Спаського Геннадій Дудченко вже в наступному році роботи Катерини будуть виставлятися у новому приміщенні, а саме у відремонтованій садибі Макарових, куди після закінчення ремонтних робіт переїде Художній відділ музею.

Читайте також: Як проводяться ремонтні роботи в садибі Макарових?
 
Бажаємо Катерині невичерпного натхнення, щоб і надалі майстриня своїми роботами надихала інших людей і дарувала такі приємні і позитивні враження.
 
Наталія Нікітіна
Фото автора