Через київського дачника згоріло більше 70 гектарів молодого лісу

До лісової охорони завжди виникало багато питань, і, на жаль, здебільшого негативних: навіщо створена? Чим займається? Та відповіді на них присвячений кожен день їхнього життя. З початком пожежонебезпечного періоду для лісової


До лісової охорони завжди виникало багато питань, і, на жаль, здебільшого негативних: навіщо створена? Чим займається? Та відповіді на них присвячений кожен день їхнього життя.

З початком пожежонебезпечного періоду для лісової охорони починається цілодобове чергування, адже завжди знаходяться безвідповідальні аграрії чи місцеві жителі, які підпалюють суху траву чи очерет, звідки вогонь може перекинутися на ліс. Щоб цього уникнути, лісівники створюють мінералізовані смуги, але при великому вітрі та висоті пожежі близько 10 метрів і вони не допомагають.  Роз’яснювальна робота, сотні відповідних публікацій, теоретичні заняття та лекції вже стали буденністю для тих, хто має оберігати ліс. 

Та, на жаль, не дивлячись на всі попереджувальні заходи, підпалів не меншає. Так, вчора, житель м. Києва, який приїхав до своєї дачної ділянки у с. Кобижча, став винуватцем великомасштабної пожежі, в наслідок якої було знищено більше 70 Га здорового самосійного лісу, вік якого складав від 20 до 30 років. Спільними зусиллями лісової  охорони та працівників Бобровицької і Носівської ДСНС пожежу все ж вдалося локалізувати. Було задіяно 73 чоловіки, 6 одиниць пожежної техніки, 5 тракторів з ґрунтообробним обладнанням.

Цього разу вогонь приборкали, але згарище, що лишилося на місці молодого лісу, буде відновлюватися ще не один десяток років…