Реформа в дії – медикам на Чернігівщині немає грошей на зарплатню

Медична галузь Чернігівської області має низку проблемних питань. Зокрема, брак коштів на оплату праці й утримання медичної інфраструктури, відсутність методики розрахунку вартості медичних послуг, ризики скорочення персоналу


Медична галузь Чернігівської області має низку проблемних питань. Зокрема, брак коштів на оплату праці й утримання медичної інфраструктури, відсутність методики розрахунку вартості медичних послуг, ризики скорочення персоналу та закриття лікарень у районах, містах і багато іншого.

Про це йшлося на засіданні робочої групи щодо підготовки пропозицій стосовно удосконалення надання населенню області медичних послуг, передбачених програмою державних гарантій медичного обслуговування населення в обласній раді, повідомляє cheline.

У групі ризику опинилися протитуберкульозний диспансер, психоневрологічна лікарня, служба крові, бюро судмедекспертизи та інші медустанови, адже державної субвенції на фінансування цих закладів спеціалізованої медичної допомоги з 1 квітня 2020 року не передбачено.

Під час обговорення ймовірних шляхів вирішення проблем, що виникли в галузі охорони здоров’я, учасники зібрання були одностайні в тому, що впровадження медичної реформи на початковому етапі неможливе без достатнього фінансування медичних закладів. Тому до наступної зустрічі члени робочої групи здійснять ґрунтовний аналіз та обрахують реальний дефіцит коштів задля об’єктивного пошуку додаткових джерел фінансування, підготовки рекомендацій для облдержадміністрації, якій делеговані повноваження з управління медичною сферою, підготовки звернень до народних депутатів, Президента, Кабміну, Верховної Ради, Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України.
 
Фото з мережі