Сучасний кобзар Тарас Компаніченко порадував вірян ніжинського храму. Фото

На велике світле свято – День Преображення Господнього, або, як кажуть у народі, Яблуневий Спас, до Ніжина завітав сучасний кобзар, бандурист і лірник, лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко.

На велике світле свято – День Преображення Господнього, або, як кажуть у народі, Яблуневий Спас, до Ніжина завітав сучасний кобзар, бандурист і лірник, лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко. Біля північного ґанку храму Іоанна Богослова ПЦУ він подарував вірянам Спасівський концерт.

Тарас Компаніченко – кобзар, братчик Кобзарського цеху в Києві, соліст міжнародного хору "Академiя традицiй" і рок-фолькового гурту "Карпатiянs". Неперевершено грає на кобзі, бандурі, лірі, волинці та виконує українською, церковнослов'янською, старопольською, польською, французькою, німецькою твори середньовіччя, бароко, класицизму, романтизму, часів української революції 1918—1922 років, відомі та маловідомі народні пісні.
 
До речі, Отець Януарій, (в мирі – Іван Гончар, син народної артистки України Ніни Матвієнко та  художника Петра Гончара), який служить в храмі Іоана Богослова, учора на архієрейській службі у Спасо-Преображенському храмі Ніжина нагороджений подвійним орарієм.
 
У статті використані матеріали  pisni.org.ua та з вільних джерел
Фото Daria Morozova та Dmytro Lykhoviy