На Чернігівщині дослідили понад 220 зразків питної води. Вживати можна не всю

У Чернігівській державній регіональній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від початку року проведено дослідження 222-ох зразків

У Чернігівській державній регіональній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від початку року проведено дослідження 222-ох зразків


У Чернігівській державній регіональній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від початку року проведено дослідження 222-ох зразків питної води, відібраних з колодязів, свердловин та водогонів у різних районах області. Повідомляє відомство.

На Чернігівщині дослідили понад 220 зразків питної води. Вживати можна не всю.
І лише у 6-и з них були виявлені відхилення від нормативних показників: у 4 колодязях перевищена кількість нітратів, в 1 свердловині – заліза і в 1 водогоні – загальномікробного числа води. Дослідження проводились відповідно до ДСанПіНу (Державних санітарних правил і норм) та ДСТУ як у рамках планових перевірок, так і за зверненнями громадян.

За словами заступниці директора лабораторії, завідувачки відділу імунологічних досліджень Ірини Сероштан, фахівці можуть порадити споживачеві, які складові води йому краще перевірити. Переважно це нітрати, нітрити, залізо, солі важких металів, загальномікробне число тощо. Якщо ж виникає підозра на наявність у воді отруйних речовин, необхідна перевірка за хіміко-токсикологічними показниками.

Звернутись до лабораторії може будь-який громадянин після попередньої консультації з фахівцями, бо кожен вид дослідження потребує певної кількості води, яка, до того ж, повинна відбиратись за відповідними правилами.

Планові перевірки питної води фінансуються з державного бюджету, а за індивідуальні - замовник платить сам згідно з тарифами, затвердженими Наказом Мінагрополітики та продовольства України № 96 від 13.02.2013.

Споживач самостійно не зможе визначити якість води, орієнтуючись на її смак, наголошує Ірина Сероштан. Виявити склад рідини можна лише у спеціалізованих державних лабораторіях (на Чернігівщині таких 8 – у Чернігові, Ніжині, Новгороді-Сіверському, Бахмачі, Мені, Ічні, Прилуках та Ріпках).

Також спеціалісти Держпродспоживслужби радять перевіряти склад води, яку ви вживаєте, хоча б раз на рік, особливо після весняної повені, коли з підземними водами, наприклад, до колодязів можуть потрапити залишки засобів захисту рослин чи мінеральних добрив. І тоді звичайна, здавалося б, вода може у кращому випадку призвести до розладу шлунково-кишкового тракту чи отруєння, а в разі перевищення за нітратами - до більш важких наслідків для здоров’я людини. Відтак із якістю води краще не жартувати.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: