Відлуння війни: на Ніжинщині знайшли понад 730 боєприпасів часів Другої світової

Понад 730 боєприпасів часів Другої Світової війни знайшли сапери біля села Світанок Ніжинського району. Всі вони лежали під землею 77 років, з часів коли німці розбомбили військовий ешелон. Тоді


Понад 730 боєприпасів часів Другої Світової війни знайшли сапери біля села Світанок Ніжинського району. Всі вони лежали під землею 77 років, з часів коли німці розбомбили військовий ешелон. Тоді на цьому місці загинуло 54 воїнів з Чехословаччини. Про це Суспільному розповів Сергій Вяткін, командир інженерно-саперного взводу Державної спеціальної служби транспорту.


Зі слів інструктора інженерно-саперного взводу Вадима Фролова, тут у землі трапляються не тільки снаряди, а бувають і підривники, а також рештки потягу, вагонів та ящиків, де знаходилися боєприпаси.

Боєприпаси знаходять на глибині від 50 см до 1,5 метри. Серед них і снаряди «Катюші».Знайшли снаряди поблизу залізничної колії у селі
Світанок. Звідси до станції Яхнівка – 800 метрів. Саме тут у 1943 році німці розбомбили радянський військовий ешелон. Загинуло 54 чехословацьких воїни.

Через 77 років, на цьому місці знайшли понад 7 сотень боєприпасів. Всі вони досі є небезпечними.

Понад 730 боєприпасів часів Другої світової знайшли у селі СвітанокСуспільне: Чернігів

«З них 281 реактивний снаряд 82 мм М-8 і 456 підривників.»

Снаряди досі знаходять у себе на городах і місцеві жителі.

54 чехословацькі воїни, які загинули під час бомбардування, поховали у братській могилі у селі Світанок.
 


54 чехословацькі воїни поховали у братській могилі у селі Світанок

«Вони готувалися тоді до звільнення Києва. Перші танки, які ввійшли до Києва, були якраз чехословацькі», - розповідає Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін.

У селі є музей українсько-чесько-словацької дружби. Там планують відкрити експозицію, присвячену подіям жовтня 1943 року.