Колишній голова Ніжинської райради очолив Крутівську громаду

Ще однією несподіванкою виборів на Чернігівщині стала перемога у Крутівській громаді Олега Бузуна (йшов як самовисуванець). Точніше, навіть не його перемога, а його участь у виборах. Адже


Ще однією несподіванкою виборів на Чернігівщині стала перемога у Крутівській громаді Олега Бузуна (йшов як самовисуванець). Точніше, навіть не його перемога, а його участь у виборах. Адже Олег Віталійович був головою Ніжинської райдержадміністрації. Потім — головою Ніжинської районної ради. Отримував пристойну зарплату. Здавалось би, для такого управлінця посада голови ОТГ мілкувата.

Та Олег Бузун з цим категорично не згоден.

— Реформа децентралізації акценти змістила в бік ОТГ, — пояснює Олег Віталійович. — Райони втрачають повноту своїх повноважень.

Тому на сьогодні посада голови ОТГ нічим не нижча, ніж голови РДА чи ради.

Я вважаю, що це навіть мікс (суміш) голови ради і РДА в одній особі. Тому це дуже відповідально. І рішення, що прийматимуться на рівні громади, будуть важливішими за ті, що прийматимуть на рівні району.

— Чому саме Крути?

— Тому що ми чотири роки спільними зусиллями добивалися утворення Крутівської ОТГ. Хотілося, щоб ці зусилля не пропали марно. І ми змогли вивести її на одну з найкращих позицій.

— Є перспективи?

— Якщо вже обласна адміністрація прийняла позитивний висновок по Крутах, і ми пройшли Кабінет Міністрів, то перспективи, звісно, є. Можливо, треба застосувати досвід, професіоналізм, додати креативу.

— Чи багато набрали голосів?

— Загальна явка була понад 50 відсотків. У мене 48,2 відсотка чи близько 800 голосів. Відрив від кандидата Миколи Ворона, пенсіонера з Круг, приблизно 500 голосів. Це при загальній кількості голосуючих близько 1600 чоловік. На мою думку, голосувати треба не за місцевого, а за фахівця.

— А як колишній крутівський голова Віктор Македон? Він теж виборював існування громади. Не образився на вас?

— Зовсім ні. Він у нашій команді. Не балотувався. Лишається працювати на благо Крут. Буде моїм заступником.

До Крутівської громади входить 14 населених пунктів, це шість сільських рад: Бурківка, Крути, Омбиш, Перебудова, Печі та Хороше Озеро.

gorod.cn.ua, Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №44 (1798), 29 жовтня 2020 року