Пенсіонерка з Ніжинщини не заплатила за операцію в райлікарні ні копійки

Марія Литовко із села Леонідівка, що на Ніжинщині, одужує після операції. У хірургії Ніжинської центральної районної лікарні лікує зламане стегно. 22 жовтня із реанімації Марію Леонтіївну перевезли


Марія Литовко із села Леонідівка, що на Ніжинщині, одужує після операції. У хірургії Ніжинської центральної районної лікарні лікує зламане стегно. 22 жовтня із реанімації Марію Леонтіївну перевезли в палату.

— Почуваюся нормально, — розказує. — Все вже позаду. Бігла за півнем, упала. Півень рябий — і біле, і чорне пір’ячко. А неслухняний такий! Я не наздогнати його хотіла, а лише завернути. До межі добігла, зачепилася за дернину.

74 роки мені. Та невисока межа для мене ніби гора. Упала і зламала стегно. Болить, встати не можу! Кричу, а нікого ж поруч нема! Спасибі, почули сусіди Юра та хлопчина-десятикласник. Викликали «швидку». Вона приїхала справді швидко. Хвилин через 10-15. Привезли у Ніжинську центральну районну лікарню. Оперував Дмитро Васильович (Паляниця), спасибі йому. Сподіваюся, що скоро встану, ходити зможу. За операцію не платила ні копійки.

— Виконали металоостеосинтез, — розповідає травматолог Дмитро Паляниця. — Тобто перелом синтезували, скріпили металевим стрижнем. У пошкоджений суглоб (а нога була зламана від кульші до коліна) забили цей стрижень. Для проведення операції пацієнтка справді нічого не купувала. Планових хворих зараз не дозволяють приймати у зв’язку з «ковідом». А для термінової допомоги у лікарні забезпечення є. Розхідні матеріали (шприці, системи-крапельниці, перев’язувальний матеріал і т. д.), необхідні ліки. Пацієнтка не купувала навіть, стрижень — надали зі своїх запасів.

Безплатна для бабусі операція стала можлива завдяки реформі та принципу «гроші йдуть за пацієнтом». Коли лікувальний заклад укладає з Національною службою здоров’я договір на надання медичних послуг та отримує за це кошти.

gorod.cn.ua, Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №44 (1798), 29 жовтня 2020 року