"Народ мій ціну крихті знає"... У Ніжинському дитсадку пройшов тематичний день

Страшне слово: «Голодомор…», а за ним – непоправні жертви, знищення українських синів і дочок. Саме сьогодні про ті важкі часи українського народу повели мову вихователі ЗДО №13 «Берізка»


... Історія нас горем вчить,
Щоб не забулось незабутнє.
Бо там, де пам'ять не мовчить,
Там щастям повниться майбутнє.

Страшне слово: «Голодомор…», а за ним – непоправні жертви, знищення українських синів і дочок. Саме сьогодні про ті важкі часи українського народу повели мову вихователі ЗДО №13 «Берізка» через різні види діяльності, розповіді про ціну хліба, ціну життя.

Педагоги Бабич А.В.,Хорешко Н.В., Вергун І.А., Гавриляко Ю.В., Співак М.В. намагалися донести малюкам ту болючу сторінку історії українців, коли їх прабатьків знищували, а вони знову і знову доводили, що український народ непоборний.

Діти з хвилюванням розглядали маленькі колосочки золотих зерен пшениці , що є знаком невинно загиблим землякам під час Голодомору. Духмяний житній хліб на вишитім рушнику з червоними гронами калини , імпровізована свічечка, як символ пам’яті - і діти, затамувавши подих слухали , розглядали ілюстрації, малювали золоті колосочки, а ще смакували маленькими шматочками хліба.

28 листопада о 16 годині пройде загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку пам’яті» і це знаково, що маленькі дошкільнята будуть розповідати своїм друзям, своїй родині про ці незабутні заняття, про свої враження від побаченого і почутого…

Віриться, що діти і дорослі обов’язково запалять свічечку і згадають про ту трагедію, яка спіткала рідний народ і вклоняться пам’яті...

Директор ЗДО №13 Наталя Примушко