У Ніжині вшанували пам'ять жертв голодоморів. Фото

У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів, які відбулись в Україні у XX столітті. Наймасштабніший з них був у 1932-1933 роках. На думку більшості істориків, причиною голоду 1932-33 років


У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів, які відбулись в Україні у XX столітті. Наймасштабніший з них був у 1932-1933 роках. На думку більшості істориків, причиною голоду 1932-33 років стала примусова і репресивна для селян політика хлібозаготівлі, яку провадила комуністична влада.

Від голоду в Україні, відомого як Голодомор, померли щонайменше 3,9 мільйона людей. Кількість жертв у всьому СРСР оцінюють у близько сім мільйонів.

Сьогодні, 27 листопада, у Ніжині біля пам’ятника жертвам голодомору та політичних репресій поминали нещасних замордованих штучним голодом дітей, жінок, чоловіків, бабусь і дідусів. Це страшна, болюча і жахлива сторінка в Українській історії про яку ми не маємо права забувати.

Пише mynizhyn.com.

Святі ніжинські отці відслужили біля пам'ятника поминальну панахиду. Померлих вшанували хвилиною мовчання.

Важко уявити, коли зараз у нас полиці в магазинах заставлені продуктами, що у ті страшні роки у людей не було навіть зернинки, а за збирання колосків на колгоспному полі могли розстріляти. Голодні і виснажені люди падали просто на вулицях... Фотографії тих років виглядають як кадри із фільму жахів.

Ніжинці принесли до пам'ятника жертвам голодоморів і політичних репресій лампадки, букети з калини і колосків та квіти в знак вшанування. А велику поминальну хлібину розділили між людьми, щоб ми їли і поминали померлих. Вічна пам'ять і Вічний спокій жертвам голодоморів.

Наталія Нікітіна