Після втручання прокуратури питання будівництва у парку Шевченка розглядатися не буде

Ніжинська міжрайонна прокуратура, вивчивши питання законності забудови парку Шевченка прийшла до висновку, що це суперечить нормам діючого українського законодавства.

Ніжинська міжрайонна прокуратура, вивчивши питання законності забудови парку Шевченка прийшла до висновку, що це суперечить нормам діючого українського законодавства.


Об’єкти містобудування на території парку імені Т. Г. Шевченка, про перспективу зведення яких попереджали громадські активісти, споруджуватись на даний час не будуть. 

Ніжинська міжрайонна прокуратура, вивчивши питання законності такої забудови, прийшла до висновку, що проект рішення Ніжинської міської ради про погодження містобудівного розрахунку (обґрунтування) на реконструкцію парку та надання згоди підприємству-претенденту на будівництво об’єктів містобудування є таким, що суперечить нормам діючого законодавства.
 
Зокрема, спорудження нових будівель на місці вже існуючих об’єктів соціальної рекреації призведе до знищення останніх, в результаті чого припиниться і право власності на них територіальної громади міста. Власником нових об’єктів містобудування буде вже не Ніжинська міська рада, а підприємство-замовник будівництва. Таким чином Ніжинській міській раді, як власнику майна територіальної громади, будуть завдані збитки.
 
Також ст.ст. 1 та 2 Закону України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах» заборонено ліквідацію та руйнування об’єктів стаціонарної рекреації, розташованих на земельних ділянках зелених зон і зелених насаджень.
 
Підприємство-орендар парку, яке й хоче збудувати нові об’єкти на його території, отримувало право оренди не для будівництва, а для, зокрема, обслуговування та експлуатації вже існуючих споруд. Чинне законодавство України передбачає можливість забудови земельної ділянки виключно в тому випадку, якщо вона надана для будівництва, як специфічного виду її використання.
 
Крім того, ч. 3 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» заборонено надання юридичним і фізичним особам земельних ділянок для містобудівних потреб у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону. Така містобудівна документація відсутня.
 
Встановлена наявність низки й інших фактів, які унеможливлюють прийняття законного рішення.
 
Для запобігання прийняттю рішення, яке не тільки порушувало б законодавство, а й могло спричинити громадський протест, прокуратура звернулась до міської ради з листом, у якому роз’яснила ситуацію з правової точки зору.

Зваживши на доводи, Ніжинська міська рада під час остаточного затвердження порядку денного 68 сесії зняла проект рішення з розгляду. Про це міжрайонному прокурору повідомив міський голова у офіційному листі-відповіді.

Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: