У дитячому відділенні Ніжинської міськлікарні діяла програма допомоги. А ви знали?

Чи всі ніжинські батьки, чиї діти в цьому році потрапляли на лікування до дитячого відділення НЦМЛ, знали, що мають право на допомогу, передбачену спеціальною міською програмою?


Чи всі ніжинські батьки, чиї діти в цьому році потрапляли на лікування до дитячого відділення НЦМЛ, знали, що мають право на допомогу, передбачену спеціальною міською програмою? 

Ще у минулому році депутати Ніжинської міськради прийняли програму, згідно якій, батькам дитини, яка потрапляє на лікування до дитячого відділення в Ніжині, має надаватись допомога. Яким чином?

Лікар, оглянувши дитину, має призначити лікування. На певну суму допомоги, визначеною лікарнею, на місці надаються ліки. Вона закуплені й зберігаються в лікарні. Платити за них не потрібно. 

Як зауважив депутат Ю. В. Хоменко, на жаль, ця програма не була належним чином анонсована. Більшість про неї не знали, а вона вкрай необхідна, тим більше, зараз, в часи пандемії. Адже трапляються ситуації, коли діти потрапляють до лікарні, а фінансовий стан батьків не дозволяє купити призначені ліки... 

"Це така ж сама актуальна програма, як і забезпечення ліками учасників бойових дій", – зазначив Андрій Гомоляко.
  
Депутат Юрій Валерійович Хоменко підкреслив: "Коли мати з дитиною заходять в дитяче відділення, перше, що повинен зробити лікар, це повідомити, що у нас працює така програма. А цього ніхто не каже! І це великий мінус в  організації роботи".

Депутати поцікавилися, як використовуються кошти по цій програмі. Використані кошти "пошукали" і знайшли... Начальник фінансового відділу Л. Писаренко повідомила, що із виділених 44 тисяч використано 34 тисячі 678 грн.

Як з'ясувалося, на наступний, 2021 рік, міська лікарня взагалі не подала цю програму. І хоча, на даний час, як відомо, немає дитячого відділення, як такого (у цьому приміщенні лікують хворих на коронавірус), та діти ж не перестали хворіти.

Депутати зійшлися на тому, що дану програму треба обов'язково подати і на наступний рік.

Журналісти сайту mynizhyn.com звернулися за роз'ясненням до генерального директора Ніжинської міськлікарні О. Костирка.

Олександр Михайлович розповів: "Звичайно, ми – за цю програму. Та вона зараз неактуальна для Ніжина. Програма гарна, але виділених нею коштів обмаль: в середньому це 200-300 грн на дитину, яка проживає в Ніжині й не досягнула 14-річного віку. Ці гроші не вирішують питання лікування.

Та й дитячого відділення в Ніжині на разі немає. Обслуговуємо хворих дітей, яких привозять "швидкою". Якщо є потреба, діти з Ніжина лікуються в обласній дитячій лікарні".

А як ви вважаєте, потрібна в Ніжині така програма?


Валентина Пильник
Фото з мережі