У Ніжині привітали ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Фото

14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що


14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що трапилася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком. День вшанування ліквідаторів наслідків аварії багато хто називає просто Днем ліквідатора. А вони вважають його своїм професійним святом, хоча жоден з них не здобував такої професії.

Сьогодні, у великій залі міськвиконкому зібралися учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 

Відзнаками виконавчого комітету Ніжинської міської ради «Герой Чорнобиля» нагородили учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Батрака Іллю Андрійовича, Головенка Григорія Івановича, Дудкевича Сергія Дмитровича, Гавриша Анастасія Максимовича, Бурова Сергія Олександровича, Лапузу Юрія Григоровича, Колодуб Любов Петрівну, Ляшенко Енжеліку Ігорівну, Пшеничного Івана Івановича, Сенька Олександра Володимировича, Симоненка Володимира Васильовича, Солобая Сергія Івановича, Толочка Валерія Петровича, Тонконога Володимира Федоровича, Хомиченка Володимира Миколайовича, Христосенко Ірину Валеріївну, Шевченка Сергія Миколайовича, Шкуру Петра Івановича, Мерзлікіна Віталія Анатолійовича, Ярмака Володимира Михайловича, Колодку Юрія Миколайовича, Гомоляка Сергія Ігоровича, Нещерета Володимира Івановича, Гурбика Григорія Івановича, Ісаєва Володимира Петровича, Красновида Олександра Павловича, Зубка Геннадія Васильовича,Бондаря Олександра Васильовича, Солобая Григорія Івановича, Самсонюка Миколу Григоровича.

Під час зустрічі ліквідатори обговорили з міським головою ряд питань, зокрема створення у Ніжині комунальної аптеки, безкоштовний проїзд у транспорті для всіх ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, а не тільки для першої категорії, про медичне забезпечення та інше.

Сьогодні також відбулося покладання квітів до пам'ятнику в сквері Чорнобильців.

Як сказав один із ліквідаторів, це водночас і свято, і поминання тих кого вже немає з нами, це свято зі сльозами на очах. Бажаємо всім ліквідаторам міцного здоров'я, а всім померлим Вічна пам'ять і Царство Небесне.

За матеріалами nizhynrada.gov.ua 
Фото Наталії Нікітіної