Подробиці пожежі на Ніжинщині. Фото

14.12.2020 року о 09 год. 40 хв. на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: Ніжинський район, с. Крути, вул. Братів Павлюків. Житловий будинок одноповерховий розміром


14.12.2020 року о 09 год. 40 хв. на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: Ніжинський район, с. Крути, вул. Братів Павлюків.
Житловий будинок одноповерховий розміром 10х10 метрів, стіни цегляні, покрівля шиферна по дерев’яному риштуванню Внаслідок пожежі вогнем знищено: покрівлю, прекриття, майно по всій площі. На місці пожежі працювали відділення на АЦ 16 ДПРЧ м. Ніжин та місцеві пожежні команди, с. Крути, с. Бурківка.
Причина пожежі: недолік конструкції. Порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів. Ніжинський міськрайонний відділ Управління ДСНС України у Чернігівській області ЗАСТЕРІГАЄ про дотримання правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.
ПОЖЕЖНА НЕБЕЗПЕКА ПІЧНОГО ОПАЛЕННЯ ТА ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ВИКОРИСТАННІ ЙОГО У ПОБУТІ
Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року.
Пожеж від приборів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушені правил експлуатації чи невиконанні інструкцій. Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин. У разі користування пічним опаленням:
- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі
- не рідше одного разу на три місяці;
- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;
- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
- золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.
Під час використання пічного опалення не допускається:
- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
- користуватися печами, які мають тріщини;
- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
- зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;
- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;
- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;
- здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області