Сьогодні Верховна рада України розгляне питання розширення меж Ніжина

Сьогодні в порядку денному Верховної Ради України є Постанова про зміну і встановлення меж міста Ніжина і Ніжинського району.


Сьогодні в порядку денному Верховної ради України є Постанова про зміну і встановлення меж міста Ніжина і Ніжинського району. Нагадаємо, що на сьогодні фактичні межі міста не встановлені та юридично не закріплені.

Повідомляє mynizhyn.com.

Даний проект Ніжинська міська рада погодила ще в 2011 році, Чернігівська обласна рада схвалила даний проєкт у 2015 році. Після довгих перевірок і процедур проєкт нарешті зареєстрували у ВР.

Як зазначено у проєкті рішення, на сьогоднішній день фактичні межі Ніжина не встановлені та юридично не закріплені, тому є необхідність упорядкування адміністративно-територіального устрою.

Згідно з обліковими даними існуюча площа міста Ніжин Чернігівської області становить 4305,00 гектара земель, існуюча площа Ніжинського району Чернігівської області становить 151403,00 гектара земель.

Проєктом пропонується змінити площу міста Ніжин Чернігівської області, збільшивши її на 725,1245 гектара земель та передати 4,7421 гектара земель до Вертіїївської сільської ради, та встановити площу Ніжина Чернігівської області 5052,3824 гектара земель. 

Розширення території міста пропонується провести за рахунок земель сільськогосподарського призначення, житлової та громадської забудови, лісогосподарського призначення, земель водного фонду, земель промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, та іншого призначення. А саме: за рахунок земель Вертіївської сільської ради, Григоро-Іванівської сільської ради, Кунашівської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області.

Як зазначається у проєкті, закріплення меж міста створить сприятливі умови для територіального розвитку, надходження від плати за землю та інших податків до місцевого бюджету.

За матеріалами зі сторінки міського голови Олександра Кодоли