Молодій громаді на Ніжинщині ставлять "палки в колеса" ще на старті

Крутівській об`єднаній територіальній громаді ще не сповнилося і трьох місяців з часу її утворення як знайшлися господарі на їхні землі. Про це повідомляє Суспільний кореспондент.

Крутівській об`єднаній територіальній громаді ще не сповнилося і трьох місяців з часу її утворення як знайшлися господарі на їхні землі.

Про це повідомляє Суспільний кореспондент.

Головне управління Держгеокадастру в Чернігівській області надало дозволи на розробку проектів землеустрою земель молодої громади для мешканців Києва та Чернігова.

Як заявив староста Хорошеозерського старостинського округу Микола Редевич, зараз у селян намагаються забрати 28 гектарів саду. Все це робиться в обхід громади! І такі діяння вчиняються вже не вперше, до того ж, в порушення діючого законодавства.

«Громаді передали невеличкі шматки землі по гектару-два, а великі площі по 20-40 гектарів не передають, — говорить Микола Іванович. – Це свавілля потрібно негайно припиняти! Такі дії є повністю незаконними і суперечать політиці Президента, який відстоює передачу земель громадам».

Як повідомили у Крутівському старостаті (колишня сільська рада), наразі вивчають питання які ще земельні ділянки на їх території керівництва Держгеокадастру намагається роздати. По кожному такому факту буде написана відповідна заяву до прокуратури, НАБУ та в Офіс Президента України.

З часу утворення громади Держгеокадастр передав 2900 гектарів землі, більшість із якої перебуває у довгостроковій оренді. Ще на зорі утворення ОТГ, буквально за 2-3 місяці до виборів, у Держгеокадастрі виставили на аукціон землі з великими масивами, а після виборів передали громаді лише частину земель і здебільшого невеликими масивами.

Земля – це не єдина проблема новоутвореної громади. За словами її голови Олега Бузуна, держава перекинула на громаду 900 тисяч гривень боргів по освіті. Фактично гроші освітян осіли на рахунках департаменту фінансів Чернігівської ОДА.

Така от децентралізація від органів влади: громаді борги і зобов’язання, держгеокадастру – право безкарно і безкоштовно роздавати її землі!

Віталій Назаренко