Секрети засолювання огірків від фахівчині з Ніжинщини

Надія Птуха – наукова співробітниця селекції огірка дослідної станції «Маяк», що в селі Крути на Ніжинщині, ось вже кілька років займається селекцією різних видів сільськогосподарських та інших екзотичних культур. Тож як ніхто інший, вона добре знає багат


Надія Птуха – наукова співробітниця селекції огірка дослідної станції «Маяк», що в селі Крути на Ніжинщині, ось вже кілька років займається селекцією різних видів сільськогосподарських та інших екзотичних культур. Тож як ніхто інший, вона добре знає багато секретів, аби овочі були врожайними та смачними. Одним з таких секретів фахівчиня поділилася з нами, а ми, з її дозволу, розповідаємо його нашим читачам-глядачам.

І мова цього разу піде про огірки.

Виявляється, є кілька факторів, які можуть впливати на смак цих овочів. Насамперед, це залежить як від особливостей самого сорту огірка, так і від місця та ґрунту, де його вирощують.

А для тих, хто вірить у народні прикмети та звичаї, можна у себе вдома перевірити і такий метод. Наприклад, здавна вважається, що насіння огірка слід сіяти у «чоловічі» дні (понеділок, вівторок, четвер), оскільки ця культура теж чоловічого роду. Варто дотримуватися такого «правила» і тоді, коли овочі закладаються в банки чи іншу тару. А от стосовно  розповсюдженої думки щодо дотримання фаз місяця, фахівчиня відноситься скептично, оскільки такої «норми» у дослідній станції майже не дотримуються.

А ще (і це важливо), дослідна станція «Маяк» має три зареєстровані патенти щодо засолювання огірків!

— У своїй практиці при засолюванні огірків ми використовуємо різні злаки, — розповідає Надія Птуха. — До стандартного соління, де використовується зазвичай кріп, хрін, гострий перець і часник, додаємо ще  по одному з таких інгредієнтів (тобто в кожну банку слід не суміш класти, а по одному виду рослин): рукола, естрагон (тархун), пряно смакові інгредієнти місцевого погодження — індау, базилік, деревій, молдавський змієголовник, м`ята. 

 До речі, селекціонерка Надія Птуха розповідає, що нещодавно на основі ніжинського огірка крутівські фахівці вивели ще один особливий сорт «ОЛІМП». За смаковими якостями він не поступається ніжинському огірку, а плодоносить 60 днів підряд.

Кулінарний рецепт хрустких огірків від Надії Птухи

На 10 л води 700 г солі. Якщо огірки дуже маленькі, то достатньо 600 г солі. Використовуючи стандартну технологію, закрити банки капроновою кришкою і залишити на 72 години. Через три доби огірки слід прокип`ятити і законсервувати стандартним способом, як консервують будь які овочі. Банки з консервацією зберігати краще у льосі або в іншому місці, уникаючи зайвого тепла та світла.

— Буває, що при дотриманні «правильної» технології огірки все ж таки можуть бути м`якими або з деякою гіркотою. Це залежить, перш за все не тільки від сорту, а  від погодних умов, тобто коли погода дуже спекотна, а отже вологи для овочів недостатньо, — додала Надія Птуха.

Селекція огірків – це лише частина з того, чим займаються на станції. Основна спеціалізація наукової установи – селекція малопоширених культур. Серед культур представлені салати (вісім сортів), крес-салати, гірчиця, бамія, цибуля, селера, кріп, шпинат, рукола, цибуля, пастернак, фенхель, дворядник, гісоп, цефалофлора, чабер тощо. Всього – понад 40 культур, одні з яких вже внесені до національного реєстру, інші – проходять випробування.

Адреса Дослідної станції «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва НААН, де можна придбати насіння кількох сортів огірків, помідорів, цибулі, усіляких салатів, різновидів прянощів тощо: с. Крути, Чернігівська область, телефон: +38 068 093 03 16 – Надія Іванівна Птуха. Електронна скринька станції: dsmayak@ukr.net       +38 068 093 03 16.

Джерело: Суспільний кореспондент