Ніжинка повезе до Європи "Шум" у захисних костюмах

У захисних костюмах, масках, під танцювальну музику зі звучанням сопілки та дримби. Так знімали у Києві на горі Щекавиця кліп на пісню «Шум»


У захисних костюмах, масках, під танцювальну музику зі звучанням сопілки та дримби. Так знімали у Києві на горі Щекавиця кліп на пісню «Шум». Її у травні на пісенному конкурсі «Євробачення» представлятиме гурт «GO_А». Він торік з піснею «Соловей» виграв національний відбір.
 
Пісню «Шум» колектив написав на основі народної мелодії, давньої поліської веснянки, повідомляє gorod.cn.ua
 
«Фольклористи вивчають її багато років, про «Шум» писали і Борис Грінченко, і Михайло Грушевський», — кажуть експерти. — Етнограф Валерій Войтович у книзі «Міфи та легенди давньої України» розповів, що «Шум» — це звертання до бога лісу Шума (або Шумлячого), щоб природа прокинулася навесні.
 
У деяких південнослов’янських мовах, зокрема сербській, слово «шум» («шума») до цього часу означає «ліс».
 
Часті повтори у тексті слів з літерою «ш» («шума», «шуме», «шуба») — це магічні заклинання, наприклад, щоб скоріше розпустилися дерева.
 
Набагато пізніше, вже у християнські часи, веснянка «Шум» перетворилася просто на хоровод, який виконували на Великдень.
 
Тоді ж, як вважав Михайло Грушевський, до пісні додали «жартівливі пародійні рими», коли «хоровод зійшов на просту забаву».
 
Солістка гурту, 32-річна Катерина Павленко, родом з Ніжина. Там дівчина жила і навчалася у музичній школі. Займалася співом і грою на фортепіано та гітарі. А потім вчилася у Ніжинському училищі культури та мистецтв. Мати Катерини колишня військова. Виховувала дівчинку бабуся з дідусем.
 
«Ввечері зібралися, пішли в торговий центр, купили захисні костюми і вирішили просто на телефон зняти якесь смішне відео», — розповіла Катерина Павленко ТСН.
 
Хоча карантин, звісно, наклав свій відбиток.
 
«За умовами карантину, не можна наближатися один до одного ближче, ніж на півтора метри, тому ми вирішили для безпеки одягнути нашу масовку в костюми. Щоб ніхто до нас не причепився, що ми зараз водимо хороводи», — пояснила вокалістка «Фокусу».
 
Ритми пісні заводять. У «GO_А» є всі шанси вдало виступити на «Євробаченні». Звісно, якщо коронавірус знову не зруйнує плани учасників.
 
Конкурс відбудеться в Роттердамі.