Ніжин Масницю святкує та вареники смакує, або улюблене свято Масниці в ЗДО №13 «Берізка»

Ніжин Масницю святкує та вареники смакує, або улюблене свято Масниці в ЗДО №13 «Берізка» Масниця на сонце схожа - в садок завітала ! Це красуня – дівчинонька Весноньку стрічала, По Ніжину походжала, у Садочок завітала !

Масниця на сонце схожа - в садок завітала!
Це красуня – дівчинонька Весноньку стрічала,
По Ніжину походжала, у Садочок завітала!
Варениками та млинцями щедро пригощала!
(Н.М.Примушко)

Кажуть в народі: «Масниця іде - за собою гостей веде!»

Радісне, прадавнє, традиційне свято українців Масниці, відзначали в ЗДО №13 «Берізка» під срібні співи Весни-красни (вихователь Божок Т.Г.), рум’янощокої господині Масниці (вихователь Вергун І.А.) , Зимоньки (вихователь Співак М.В.), Лисички-сестрички (вихователь Костандова І.В.) в величезній родині дітей на святково прибраному Майдані . Музично-літературний супровід здійснювала і уміло керувала всім процесом музичний керівник Нагорна І.В.

Велично, як годиться, біля самісінької печі накрили святкові столи господині вишитими рушниками, а на них - вареники, духмяний чай, млинці. Сама Масниця, що на сонце схожа, на підвищенні прибрана стояла та посмішкою радо всю гостину зустрічала.

Талановиті ведучі свята, хустками закосичені, Парубець Н.Г., Бабич А.В. емоційно, завзято, з шанобою звичаїв і обрядів, проводили це Свято. Разом із музичним керівником Нагорною І.В., створили емоційно-піднесений настрій, особливий колорит рідного нам свята . Тут ігри були, і вареники запашні, що упліталися за дві щоки і «Лисячого хвоста» гуртом для Лисички-сестрички ловили,і яскраве Сонце-колесо водили, і веснянок співали, і Весну прославляли та Зиму проводжали…

Вирувало, співало, посміхалося всім-усім і дорослим, і малим улюблене свято Масниці.

Від усієї душі вітаємо і Вас з прадавнім святом. Бажаємо свята веселого, ситого і багатого . Нехай попрощається зі своїми правами Зима, а разом з холодами підуть усі негаразди, печалі і тривоги з землі рідної української і настане квітуча Весна.

Директор ЗДО №13 Наталя Примушко