Перестрілка з браконьєрами та «антифризні» проліски: цікаві історії з екскурсії Ніжинщиною (Фото)

Аби насолодитися ранньою весною та отримати неймовірний заряд позитиву журналісти відправилися на екскурсію Ніжинщиною з фахівцями Ніжинського лісгоспу, а саме: головним лісничим Державного підприємства «Ніжинське лісове господарство» Олександром Марахонько; міжрайонним мисливствознавцем ДП «Ніжинський лісгосп» Володимиром Яковенко; старшим майстром Носівського лісництва ДП «Ніжинський лісгосп» Святославом Зайцем, головою профкому ДП «Ніжинське лісове господарство» Юлією Стрілець.


Надихнутися, відчути гармонію від єднання з природою, отримати заряд бадьорості та звільнитися від міського стресу можна за декілька годин екскурсії нашим прекрасним краєм.

Аби насолодитися ранньою весною та отримати неймовірний заряд позитиву журналісти mynizhyn.com відправилися на екскурсію Ніжинщиною з фахівцями Ніжинського лісгоспу, а саме: головним лісничим Державного підприємства «Ніжинське лісове господарство» Олександром Марахонько; міжрайонним мисливствознавцем ДП «Ніжинський лісгосп» Володимиром Яковенко; старшим майстром Носівського лісництва ДП «Ніжинський лісгосп» Святославом Зайцем, головою профкому ДП «Ніжинське лісове господарство» Юлією Стрілець.

Екскурсія розпочалася з екстремальної поїздки по бездоріжжю Ніжинщини. Талий сніг та волога погода зробили свою справу – глибокі рівчаки з водою періодично «омивали» лобове скло автомобіля, а пасажирів весело підкидало в салоні автівки на кожній ямі – ідеальна розвага для любителів «гострих» пригод. Якщо ви не любитель грязьових ван, але є бажання поїздити лісовими стежками, то вибирайте позашляховик та рибацькі чоботи.

По приїзду до хатки лісника Володимир Яковенко, міжрайонний мисливствознавець ДП «Ніжинський лісгосп», озброюється вогнепальною зброєю. На запитання «Навіщо?» відповідає: «Це рейд, всяке може бути».


У розмові з журналістами пан Володимир зазначає, що були випадки, коли довелося відстрілюватися від браконьєрів. Ніжинщина – ласий шматок для них!

Що ж «манить» сюди таких людей? Деревина - найцінніше в лісі! Не гребуючи ні чим, пізньої ночі, або серед білого дня, ласі до наживи, вони приходять до наших угідь аби збагатитися, нищачи нашу природу.

Але повернемося до приємних моментів нашої екскурсії.

Всі в дитинстві читали казку про 12 місяців і про те, як бідна дівчинка страждала аби знайти проліски для злої мачухи. Нас, звичайно, ніхто не змушував, але знайти цю весняну красу дуже кортіло. Аби віднайти тендітні першоцвіти нам довелося добряче попотіти, пробираючись по вологій трясовині весняного бездоріжжя. За таких умов великі гумові чоботи стали в пригоді!

За словами Володимира Яковенка, таємниця раннього цвітіння проліска за екстремальних погодних умов криється в соці першоцвіта. Сік проліска – це природний антифриз, суміш цукрів й алкалоїдів, тому він може витримувати перепади температури до – 10 градусів.

Ось це дерево стало "жертвою" зголоднілого дятла. За словами Олександра Марахонька, головного лісничого Державного підприємства «Ніжинське лісове господарство», він шукав короїдів, сліди яких видно на наступному фото. 

 

Весна це мінлива погода. За один день можуть змінитися всі пори року і ми стали прямими свідками цього. Вранішній дощ змінився яскравим і теплим сонечком, а на закінчення поїздки лісовими угіддями пройшов невеличкий град, що добре видно з містка на заплаві, де бобри, вигризаючи дерева, будують собі хатку.

 


Безмежні ліси з незайманою природою, спів пташок, перші проліски, сліди диких кабанів, сарн, дятлів та зайців довелося побачити та почути журналістам  Майніжина під час рейду одним з лісових урочищ нашого краю.

Ми навмисно не згадуємо точні координати нашої подорожі, аби уберегти перші проліски від непрошених гомо сапієнсів.

 Лілія Журко фото автора