Двох дітей із Ніжина з коронавірусом госпіталізували до Чернігівської обласної дитячої лікарні

Для коронавірусу характерні не лише підвищена температура та кашель, а й шлунково-кишкові розлади. Про це розповіла медична директорка обласної дитячої лікарні Ольга Іванова. «Симптоми початку гострого періоду ковіду дуже різноманітні. Це не тільки підвищення температури...


Для коронавірусу характерні не лише підвищена температура та кашель, а й шлунково-кишкові розлади. Про це Суспільному розповіла медична директорка обласної дитячої лікарні Ольга Іванова.

Читати також: 
На Чернігівщині зростає кількість хворих на коронавірус: за добу захворів 51 ніжинець

«Симптоми початку гострого періоду ковіду дуже різноманітні. Це не тільки підвищення температури, не тільки респіраторні синдроми – задишка і все інше. Багато дітей, які надходять до інфекційного відділення як кишкові хворі, а потім при обстеженні з’ясовується, що це насправді був ковід», – розповіла Ольга Іванова.

Вона радить батькам, які помітили симптоми таких розладів у дітей, робити тести на коронавірус. Вчасне виявлення інфекції може попередити важкий постковідний синдром.

 «Зараз є такий термін як «довготривалий ковід», або «постковідний синдром». Найбільш небезпечний – «мультисистемний запальний синдром», яким хворіють діти, і хворіють тоді, коли вірус вони вже не виділяють. Діти важкі, дуже висока лихоманка, у них уражуються фактично всі органи і системи – легенева, серцева система, нирки, центральна нервова система. Дуже тяжкі висипання. Щоб батьки не думали, що якщо це дитина, то вона тільки легко хворіє на ковід».

Двох дітей із Ніжина з коронавірусом госпіталізували до Чернігівської обласної дитячої лікарні. Вони у тяжкому стані.

 Наразі в інфекційному відділенні медзакладу перебувають 9 дітей.