Навчальні сирени у Ніжині можуть завадити ЗНО: що вирішили?

На оперативній нараді у Ніжинраді, у понеділок, 24 травня, начальник відділу надзвичайних ситуацій Ніжинської міської ради Микола Чуйко повідомив, що у вівторок, 25 травня у Ніжині звучатимуть навчальні сирени.

На оперативній нараді у Ніжинраді, у понеділок, 24 травня, начальник відділу надзвичайних ситуацій Ніжинської міської ради Микола Чуйко повідомив, що у вівторок, 25 травня у Ніжині звучатимуть навчальні сирени.

Попередньо повідомляли, що сирени увімнуть о 10:00.

Проте начальниця Управління освіти Валентина Градобик попросила перенести запуск на 10-15 хвилин раніше, адже о 10 ранку починається ЗНО з англійської мови. Там використовується аудіотехніка. Діти можуть не розчути завдання. 

Микола Андрійович зазначив, що питання треба узгодити з областю, адже він таке рішення не може прийняти самостійно. 

Відтак, на сайті Ніжинської міської ради повідомляють, що 25 травня 2021 року о 09-50 годині буде проводитись комплексна перевiрка територiальної автоматизованої системи централiзованого оповiщення цивiльного захисту з практичним централiзованим чи автономним запуском сигнально-гучномовних пристроїв (сирен) i доведенням до населення навчальної iнформації у сферi цивiльного захисту через засоби масової iнформацiї в м. Ніжині та Ніжинському районі (команда №3 - звучання електросирен протягом 5 хв.)

Ніжинців просять зберігати спокій.

Повідомлення

для населення Чернігівської області (після включення сирен)

Шановні громадяни!

Проводиться комплексна технічна перевірка територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення  цивільного захисту Чернігівської області.

СИРЕНА І ПЕРЕРИВІСТІ ГУДКИ ІНШИХ СИГНАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ОЗНАЧАЮТЬ СИГНАЛ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ -  «УВАГА ВСІМ !».

Почувши такий сигнал, увімкніть радіоприймач або телевізор на першій програмі Українського Радіо або телепрограмі «UA:Чернігів», «Новий Чернігів», «Дитинець» та програмах місцевих телерадіокомпаній, для населення міста Ніжина та Ніжинського району радіостанція «Хіт FM» на частоті 105,2 МГц і слухайте повідомлення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Прослухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки у відповідності з отриманими вказівками.

КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності у відповідності з планом цивільного захисту, а також приймати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

ГРОМАДЯНИН, ЯКИЙ ЗНАХОДИТЬСЯ ВДОМА, повинен:

- тримати вдома постійно включеними радіоприймач та телевізор для того, щоб слухати розпорядження і вказівки місцевих органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій;

- повідомити про отриману інформацію родичів і сусідів;

- постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвіни!дчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;

- при виході із приміщення провести протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;

- знати місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінгу тощо) де можна укритися.

Для уточнення порядку дій та адреси вашого укриття звертатись до житлово-комунальних органів за місцем проживання та місцевих органів влади.

Повідомлення надається з метою навчання населення на випадок загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА   
 

 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: