Ніжинський хлібокомбінат хотіли незаконно продати

Екс-чиновник вступив у змову з комерсантами, які були зацікавлені в придбанні майна держпідприємства за мінімальною вартістю.

Екс-чиновник вступив у змову з комерсантами, які були зацікавлені в придбанні майна держпідприємства за мінімальною вартістю.

Правоохоронці розкрили схему незаконної реалізації майна держпідприємства Ніжинський комбінат хлібопродуктів у Чернігівській області.

Державі було завдано збитків на суму понад 20 млн гривень, повідомляє ДБР у четвер, 17 червня.

Зазначено, що колишній держслужбовець порушив вимоги законодавства під час стягнення боргу з хлібокомбінату. Він мав стягнути податкову заборгованість із банківських рахунків підприємства. Однак він погодив і підписав рішення про продаж нерухомого майна комбінату.

Екс-чиновник залучив компанію-оцінювача і вступив у змову зі ще не встановленими слідством комерсантами, які були зацікавлені в придбанні майна держпідприємства за мінімальною вартістю.

"Він значно занизив у звіті оціночної вартості майна. Підроблений звіт надійшов для рецензування в ФДМУ (Фонд держмайна України, - ред.). Робота була доручена начальнику одного з управлінь фонду. Чиновник, перебуваючи в дружніх відносинах з приватним оцінювачем, не справив належним чином перевірку звіту", - йдеться в повідомленні.

В результаті цих дій, за підсумками проведеного аукціону, майно комбінату, вартістю 27,5 млн гривень, було продано всього за 6,5 млн гривень.

Всім організаторам і учасникам угоди повідомлено про підозру у службовій недбалості, зловживанні повноваженнями і службовій підробці (ч. 2 ст. 367, ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України).

Джерело: korrespondent

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: