За три місяці на водоймах Чернігівщини загинуло 10 людей. Пам'ятайте правила поведінки на воді!

Тепла погода традиційно спонукає громадян вирушати на відпочинок до води. Здебільшого, це найближчі до місця проживання річки, озера, чи ставки. Однак зручно не означає безпечно. Саме тому найбільша кількість трагічних випадків фіксується саме на таких "диких" місцях відпочинку. 

У квітні-червні  зареєстровано 10 випадків загибелі на водоймах, з них 3 випадки сталися на минулих вихідних, тому рятувальники закликають громадян  дотримуватись  елементарних правил безпеки, а саме:

- Купатися краще ранком або увечері, коли немає небезпеки перегріву; плавати не більше 20 хвилин, не доводити себе до переохолодження. Бажано чергувати плавання з рухливими іграми на березі.

- Не входити і не пірнати у воду після тривалого перебування на сонці або у стані алкогольного сп’яніння. 

- Альтернативою обладнаному пляжу може бути лише безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном.

- Небезпечно пірнати в незнайомих місцях.

- Якщо раптом захопило плином, потрібно, рухаючись за течією, поступово під невеликим кутом плисти до берега.

Читайте також: Ніжинці відчують справжню літню спеку

- У місцях, де багато ряски, плисти потрібно біля самої поверхні води, не роблячи різких рухів. Коли руки чи ноги раптом заплуталися в стеблах, зупинитися, прийняти позу «поплавка» і спробувати звільнитися.

- Дуже обережно потрібно плавати на надувних матрацах, іграшках, автомобільних камерах: вони можуть спуститися, їх може віднести вітром або плином далеко від берега.

- Небезпечно наближатись до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

- Діти повинні купатися тільки під наглядом дорослих, які, у свою чергу, повинні навчити дітей плавати, простежити, щоб вони не запливали за обмежувальні буї, і не допускати грубих ігор у воді.

Пам'ятайте! Безпечність та нехтування правилами поведінки на водоймах тягне за собою трагічні наслідки! Будьте уважними та обережними, не випробовуйте долю та бережіть найвищу цінність - людське життя!

За матеріалами Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА