Ніжинські аспіранти взяли участь у польсько-українській літній школі

Нещодавно в Інституті політичних та адміністративних наук Педагогічного університету імені Комісії національної освіти у Кракові проходила польсько-українська літня школа «Роль політичних партій у суспільстві».

Мета школи полягала у тому, щоб показати роль політичних партій у регіональному розвитку Польщі, ознайомити українських аспірантів зі способами співпраці між місцевим населенням та представниками влади.

Також школа мала на меті охарактеризувати функціонування університету під час пандемії: які проблеми виникли у навчальному закладі та які способи їх подолання. 

Серед учасників школи аспіранти з різних міст України – Києва, Сум, Вінниці, Ужгорода та Ніжина. Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя представляли аспіранти історико-юридичного факультету Костів Михайло та Солодка Катерина. 

Читайте також: Цікаво та просто про історію: публічний лекторій у Ніжині

У рамках школи проходили лекції, семінари, круглі столи за участі керівництва університету та представників краківських осередків політичних партій Польщі. Під час поїздки до міста Олькуш учасники школи відвідали місцеві органи влади, дізналися про їх структуру. Провели зустрічі з бургмістром міста та гміни, старостою Олькуського повіту на яких мали змогу дізнатися про їх діяльність, особливості управління адміністративними одиницями, перейняти позитивний досвід функціонування органів влади на місцевому рівні. 

Висловлюємо слова щирої вдячності керівництву Педагогічного університету імені Комісії національної освіти у Кракові та організаторам літньої школи доктору Матеушу Камьонці та Малгоржаті Кмак за організацію та чудове проведення літньої школи. Сподіваємося на подальшу співпрацю!  

Аспірантка кафедри історії України  НДУ імені Миколи Гоголя 
Катерина Солодка