Деталі трагедії у "Бречі", де загинули двоє працівників ІТ-компанії

15 серпня близько 11 години ранку на території еко-готелю «Бреч», що розташований в селі Бреч Корюківського району стався трагічний випадок на штучній водоймі, який забрав життя двох молодих людей - 28-річного Євгенія Іванова та 25-річного Владислава Касмера.

15 серпня близько 11 години ранку на території еко-готелю «Бреч», що розташований в селі Бреч Корюківського району стався трагічний випадок на штучній водоймі, який забрав життя двох молодих людей - 28-річного Євгенія Іванова та 25-річного Владислава Касмера.

 Обидва чоловіки працювали у відомій в Чернігові IT-компанії SendPulse. Євген на посаді менеджера відділу продажів (близько 2 років), його колега Владислав - займав посаду маркетолога останні 4 роки. Обоє були одружені, у Євгена є син 3-річний Роберт. До «Бречу» приїхали у суботу 14 серпня і у неділю ввечері мали поїхати додому. На цих вихідних SendPulse влаштував для працівників корпоратив, на який зголосилося поїхати близько 140 осіб - серед яких штатні працівники та їх другі половини. Відомо, що у день загибелі Владислав був зі своєю дружиною Катериною, з якою одружився нещодавно - 27 червня 2021 року.

Окрім представників SendPulse на території було багато інших відпочивальників з дітьми та домашніми улюбленцями, які в суботу та неділю купалися у штучному озері, яке раніше за нашою інформацією було переоблаштовано з невеликого болотця.

Як розповів нашому виданню 34-річний Олександр Рись бренд-амбасадор SendPulse озеро було облаштоване електричними насосами, поряд також були спеціальні колодязі і шум від роботи цих насосів було досить добре чутно відпочивальникам:

- Що мене вразило найбільше, це те, що на території такого великого і досить престижного комплексу відпочинку не було лікаря. Коли все трапилось і люди з’юрмилися над Євгеном - його дістали з води першим, то ніхто крім охоронця не підійшов.

- Самого моменту того, як Владислав пішов під воду я не бачив, але колеги, які на той час були поряд, казали, що вони каталися на SUP-дошках, коли Владислав дуже сильно закричав та пішов на дно. Євген кинувся його рятувати і з ним трапилось приблизно те ж саме - зайшов у воду і одразу потонув. Обидва дуже добре плавали, Євген так взагалі дуже спортивний хлопець, грав за нашу корпоративну футбольну команду, займався греблею, обоє не палили, не вживали алкоголь.

- Також окремо зазначу, що не дивлячись на те, що у "Бречі" є і водойма і басейн для відпочинку - рятувальники були відсутні. В крайньому разі, у ті два дні, коли там перебували працівники нашої компанії.

На фото Євген Іванов у першому ряду другий зліва

Євген Кірієнко, який був безспореднім очевидцем події, і якого слідчі залучали у якості свідка розповів наступне:

- Я плавав на SUP-дошці на іншій стороні озера, але Влада мені було дуже добре видно, бо сама ця водойма досить невелика. Він якраз обпливав озеро по колу - в якості ранкового тренування. На той момент, як все трапилось, він був майже попід берегом, як раптом дуже сильно закричав, що для нього взагалі нехарактерно, адже за весь той час, що ми працюємо разом, я навіть ніколи не чув, аби він голос на когось підвищував і одразу пішов на одно. Тіло його при цьому скрутило, як наче в конвульсіях. Не було ніяких сплесків, ні борсання у воді, як буває, якщо людина поранилась чи на щось наштовхнуся, чи судома ногу скрутила - він одразу, після того, як голосно зойкнув скрився з поверхні води. Євген в цей час стояв у воді десь по щиколитку, за 5 метрів від Влада і як побачив, що він кричить та тоне побіг до нього. У той час, як він зайшов у воду приблизно по пояс чи трохи вище, він голосно скрикнув, так само як Влад і впав під воду. Тобто він навіть не встиг поплити до товариша. Ми добре бачили його нерухоме тіло з берега, тож і дістати його вдалося раніше.

На фото Владислав Каснер

- В цей час підбіг охоронець і почав повторювати такі слова: «пробиває струмом, пробиває струмом». Попросив всіх вийти з води, після вимкнули напругу у всьому комплексі «Бреч», тобто не тільки насоси. Аби дістати Євгена охоронець використовував весло від SUP-дошки. Як нам стало зрозуміло, трагічний випадок, пов’язаний з тим, що щось трапилось з обладнанням, яке було під напругою. Вже після цього, хвилин через 15-20 вдалося дістати тіло Влада. Він помер на руках у своєї дружини. До мене підходила адміністратор комплексу, просила надати контакти родини загиблих. Також ввечері приїздили юристи «Бречу», тіла хлопців відвезли до Корюківського моргу, завтра буде прощання.

- Чи були опіки на тілі хлопців, коли їх дістали?
- Не було взагалі нічого, як нам пояснив один из правоохоронців, при ураженні струмом саме у воді - сліди від ураження струмом відсутні, так як вода є провідником у даному випадку. Я залишався на місці десь до 8-ї вечора, надавав покази, а потім повернувся до Чернігова.

Як нам розповів молодший брат загиблого Євгена Влад Іванов (працює у SendPulse програмістом), він також не бачив самого моменту, як хлопці пішли на дно, був у цей час у басейні. Але підтвердив, що першу медичну допомогу надавали Євгену колеги та медики «швидкої», яка примчала з Корюківки за 5-7 хвилин, а не медик від «Бречу»:

- Дружина одного з наших колег - медсестра. І вона сказала, що медпрацівники «швидкої» робили все професійно, що було в їх силах, але врятувати мого брата та Влада їм не вдалося. Брат пробув у воді десь від 2 до 10 хвилин, а Влад близько 15-20 хвилин.

На фото Євген Іванов другий зліва

На сайті еко-готелю «Бреч» зараз розміщено оголошення, про те, що, у зв’язку з трагічними подіями, комплекс припиняє свою роботу з 16.08.21р. На території комплексу проводяться слідчі дії та проходить перевірка всіх систем безпеки.

На сторінці компанії SendPulseChernigov колеги та керівництво також написали повідомлення про цю прикру трагедію:

Нет тех слов, чтобы передать нашу боль.
За считанные мгновения вчера, в туристическом комплексе «Бречь», мы потеряли двух наших коллег и друзей: Влада Каснера и Женю Иванова.
В 11 часов дня, в метре от берега озера, на мелководье, Владу стало плохо и он за секунду ушёл под воду, Женя побежал его спасать и тоже потерял сознание в том же месте рядом с ним.
Наши ребята, которые купались в озере, увидели характерные конвульсии и поняли, что вода в озере под напряжением и предупредили остальных, что нужно срочно покинуть воду. Мы до сих пор не можем поверить, что это не страшный сон, что это всё наяву.
Нас было много. Мы видели это своими глазами и не могли помочь. Все до последнего верили, что ребята придут в себя и вместе со скорой помощью пытались вернуть их к жизни…
Но не смогли уберечь. Спасали и не спасли.
R.I.P. Влад и Женя, вы навсегда в наших сердцах. Эту боль не заглушить ничем.
Вечная память.
Невосполнимая утрата.

Джерело: gorod.cn.ua

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: