Відкрито музей Фундації Петра Тронька

З нагоди 100-річчя від дня народження відомого краєзнавця, академіка Петра Тронька, який всього лише декілька років не дожив до свого ювілею, у селі Веприк Бобровицького району Чернігівської області відкрили музей-садибу

З нагоди 100-річчя від дня народження відомого краєзнавця, академіка Петра Тронька, який всього лише декілька років не дожив до свого ювілею, у селі Веприк Бобровицького району Чернігівської області відкрили музей-садибу

З нагоди 100-річчя від дня народження відомого краєзнавця, академіка Петра Тронька, який всього лише декілька років не дожив до свого ювілею, у селі Веприк Бобровицького району Чернігівської області відкрили музей-садибу, в якій є меморіальна кімната академіка.

Цей новий музейний заклад створено в будинку, який у 1980-2010 роках відвідував Петро Тимофійович і яка донедавна належала родині редактора журналу «Пам’ятки України» Анатолія Сєрикова. За своє життя Петро Тронько доклав багато сил і енергії для розвитку часопису, тож перший розділ музею має назву «Журнал "Пам'ятки України" – національний проект академіка Петра Тронька». Вперше в нашій країні музейна експозиція присвячена окремому національному періодичному виданню.

2011 року Анатолій Сєриков виступив одним із засновників благодійної організації «Фундація Героя України, академіка П.Т. Тронька», яка поставила за мету вшанування пам’яті унікального українського діяча. 

Голова фундації Петра Тронька, головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет зазначив, що це перший музей в Україні, який пов’язаний з видатним краєзнавцем. «Одним із найбільших досягнень Героя України ПетраТронька стала 25-томна енциклопедія «Історія міст і сіл України», що була видана у 70-х роках. Це був саме той період, коли дослідження української історії було заборонено радянською системою врядування», - зазначив він.



У садибі представлені особисті речі Петра Тимофійовича та предмети інтер’єру з його київської квартири. Для учасників відкриття, столичних журналістів, відомих краєзнавців, літераторів, серед яких письменники Дмитро Головко, Таїсія Шаповаленко, Микола Гринь, Григорій Войток, Леся Богослов, режисер Сергій Марченко та багато інших цікавих особистостей. Провів екскурсію краєзнавець із Прилук Анатолій  Сакун-Щурівський.



Цікаву концертну програму презентував народний колектив аутентичного співу «Великодимерські баламути» на чолі з Галиною Гришко, Дмитром Діаківським та Людмилою Корнієнко (село Велика Димерка Броварського району Київської області).



Учасниками заходу також стали і представники Чернігівського земляцтва у місті Києві, зокрема члени ради земляцтва - голова Борзнянського відділення Володимир Леміш, голова Носівського відділення Юрій Пероганич, Ніна Процько та інші. 

ukrainka.org.ua
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: