На Чернігівщині з літаків розкидали вже 140 тисяч доз вакцин для тварин

У Чернігівській області розпочалась вакцинація диких м’ясоїдних тварин за допомогою авіаційного транспорту. Лише протягом першого дня проведення пероральної імунізації чотири літаки АН-2 розповсюдили 141637 доз вакцини «Орісвак», охопивши понад 5600 квадратних кілометрів лісових і польових угідь.

За словами фахівців Управління з питань безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, вакцину дикі тварини отримують у вигляді брикетів, які складаються з полімерного блістеру із рідиною червонуватого кольору та спресованого борошна у вигляді кубика темного кольору зі специфічним запахом. Вага одного брикету - близько 23-24 грамів. Вакцина безпечна для інших видів тварин, у тому числі собак та котів.

Розкидання принад з вакциною здійснюється узгодженими маршрутами відповідно до карт польотів. На сьогодні пероральною імунізацією вже охоплено прикордонні терени області, зокрема лісові масиви та сільськогосподарські угіддя, розташовані на території Чернігівської, Ріпкинської, Сновської, Городнянської, Семенівської та Новгород-Сіверської громад.

Загалом на Чернігівщині під час проведення кампанії пероральної імунізації в нинішньому році планується розповсюдити більше 683000 доз вакцини на площі, яка перевищить 27300 квадратних кілометрів.

Джерело: ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області