Ніжинка-самбістка Наталія Чистякова про перемогу на Чемпіонаті світу

«Наталія Чистякова-ЧЕМПІОНКА СВІТУ з самбо до 21 року.

«Наталія Чистякова-ЧЕМПІОНКА СВІТУ з самбо до 21 року.

Греція!! У фінальній сутичці перемога над росіянкою!!! Ніжинська спартанка по суті, самурай в душі, пишаємось!!! Альбертич, браво!!! Ніжин знову пишається вами!!! Наша історія в наших руках! Ідем далі...», — написав у себе на сторінці в соцмережі Костянтин СМАЛІЙ, президент Федерації дзюдо Ніжина.

17 жовтня в Салоніках (Греція) на Чемпіонаті світу з самбо 20-річна Наталія Чистякова (хай і прізвище на «-ова», але наша, українка) перемогла росіянку Катерину Дорошенко (хай і прізвище на «-ко», ще й гетьманське, та чужинка). На відео бою видно, як Наталія неодноразово наступає, ставить суперницю на коліна. Катерина обережніша, більше відступає, ніж атакує.

— У липні цього року Наталія виступала на Кубку Європи з дзюдо, на Чемпіонаті світу — із самбо. У чому різниця? — уточнюю в Костянтина Смалія.
— Дзюдо — олімпійський вид спорту, самбо — ні. Є прийоми, дозволені в одному виду боротьби, але заборонені в іншому. Наприклад, удушення в самбо дозволено, у дзюдо — ні. Зате в самбо можна використовувати больові прийоми на ноги, а от у дзюдо вони заборонені, — пояснює Костянтин Миколайович. — Спортсмен, який займається дзюдо, може виступати і на змаганнях із самбо.

— Наталія давно в боротьбі?

— Років 13-14, ще нині покійний батько привів Наталію. Сам був спортсменом-важкоатлетом і доньку залучив, — пригадує президент федерації. — Наступна наша мета — вибороти медаль на Олімпіаді.

— Чи передбачає здобуте «золото» матеріальну винагороду?

— Як вирішать держава і область. Змагання з дзюдо передбачають преміювання, із самбо — не впевнений. Але місто Ніжин ніколи не залишає спортсменів. Наталя вже отримала квартиру, за попереднє «золото» на Кубку міський голова Олександр Кодола подарував великий і класний холодильник. Я сорок років зі своїх 45-ти — у спорті і точно знаю: без підтримки високих досягнень не буває.

«ВісникЧ» №42 (1849) від 21 жовтня 2021, Вікторія Товстоног

gorod.cn.ua

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: