З 28 грудня у посвідченнях водія з'явиться нова відмітка

В українських посвідченнях водія з 28 грудня з'явиться нова відмітка — щодо керування транспортними засобами лише з автоматичною коробкою передач.

В українських посвідченнях водія з 28 грудня з'явиться нова відмітка — щодо керування транспортними засобами лише з автоматичною коробкою передач.

Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС України.

Відтоді у посвідченні буде відмітка про те, чи склали ви практичний іспит на автомобілі з автоматичною коробкою передач. Так, у графі 12 документа стоятиме код «78». Це означає, що ви можете керувати автівками лише на «автоматі».

Якщо ви складали практичний іспит на автомобілі на «механіці», то зможете керувати транспортним засобом із будь-якою коробкою.

                                       Нові правила для водійських посвідчень

З 28 вересня набула чинності постанова уряду про впровадження типового посвідчення водія. Пункт про керування авто на «автоматі» набуває чинності через три місяці після цього, або 28 грудня.

У посвідченнях уже змінилися позначки, які вказують на обмеження керування транспортом. Раніше вони були у формі піктограм, а тепер — як коди (як це заведено в ЄС). Ідеться про такі категорії обмежень:

  • медичні причини обмежень (окуляри, слухові апарати, протези кінцівок тощо);
  • пристосування транспортного засобу (модифікована трансмісія, пристосована педаль зчеплення, модифіковані гальмівні системи тощо);
  • керування транспортним засобом лише в денні години, тільки без пасажирів, у межах міста/регіону тощо.

Крім того, змінилися правила складання водійських іспитів

джерело - hromadske.ua

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: