Поблизу Ніжина дорожники продовжують влаштовувати WIM-майданчик для зважування фур

На автомобільній дорозі Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин між селами Талалаївка та Хвилівка Ніжинського району облаштовується другий в області WIM-майданчик для автоматичного зважування вантажівок у русі. Підрядна організація — ТОВ "Інтеграл Сістемс".

На автомобільній дорозі Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин між селами Талалаївка та Хвилівка Ніжинського району облаштовується другий в області WIM-майданчик для автоматичного зважування вантажівок у русі. Підрядна організація — ТОВ "Інтеграл Сістемс".

На автомобільній дорозі Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин між селами Талалаївка та Хвилівка Ніжинського району облаштовується другий в області WIM-майданчик для автоматичного зважування вантажівок у русі.  Підрядна організація — ТОВ "Інтеграл Сістемс".

Наразі встановлені металеві ферми, де буде кріпитися обладнання, та металеве бар'єрне огородження. Нанесена розмітка, встановлені знаки та опори освітлення. Вмонтоване електронне обладнання в асфальтобетонне покриття. Залишається монтаж електроніки безпосередньо на металевій рамці. Це камери, сканери та датчики. Після цього підрядна організація зможе приступити до етапу випробувань, налаштування електронної системи.

Нагадаємо, що ділянка автодороги Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин протяжністю 75 км від об'їзної Ніжина до Прилук, де наразі влаштовується WIM-майданчик, відремонтована впродовж 2020 - 2021 років. Разом з оновленням покриття, вживаються заходи щодо його збереженню від перевантажених фур.

Перший WIM-комплекс у Чернігівській області встановлений у селі Кіпті на початку траси М-02 Кіпті - Глухів – Бачівськ. Він повністю пройшов усі калібрування та розпочав роботу навесні поточного року. Перші місяці роботи показали, що кожна п'ята фура йде з перевантаженням або порушує габаритні норми.

Неконтрольований рух перевантажених транспортних засобів — одна з основних причин інтенсивної руйнації автомобільних шляхів. До того ж перевантажена фура — загроза безпеці усіх учасників дорожнього руху.

WiM (weigh-in motion) — це розумна система комплексного збору інформації про транспорт, що рухається автошляхами. Вона здійснює контроль руху авто у реальному часі, автоматично фіксує порушення (номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість тощо).

Основа роботи WiM — це майданчик для динамічного зважування. Саме через нього збираються всі дані, які потім передаються в програмний центр обробки інформації. За структурою, майданчик є своєрідним апаратним комплексом, що складається з датчиків, вбудованих у дорожнє покриття, камери для автоматичного розпізнавання номерних знаків, камер загального огляду та лазерних сканерів.

У 2021 році в рамках програми Президента України «Велике будівництво» у Чернігівській області планується відремонтувати 182 км доріг державного значення.

Загалом цьогоріч у Чернігівській області планується встановити три комплекси для автоматичного зважування вантажівок у русі. Окрім локації на трасі Р-67 між Ніжином та Прилуками, це також:

- між селами Красне та Ягідне Чернігівського району на дорозі М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі;

- між селами Новоселівка та Киселівка на дорозі Н-27 Чернігів - Мена - Сосниця - Грем'яч.

 

 За повідомленням Служби автомобільних доріг у Чернігівській області

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: