22 червня на пішохідному переході біля зупинки "Сільмаш" запрацював світлофор. Ми поспілкувалися з одним із двох ентузіастів, які власноруч відремонтували світлофор. Чому вони вирішили його відремонтувати та в що їм це обійшлося читайте далі
22 червня на пішохідному переході біля зупинки "Сільмаш" запрацював світлофор. Ми поспілкувалися з одним із двох ентузіастів, які власноруч відремонтували світлофор. Чому вони вирішили його відремонтувати та в що їм це обійшлося читайте далі
22 червня цього року, на пішохідному переході біля зупинки "Сільмаш" на подив багатьох жителів міста запрацював світлофор, який востаннє працював 7 місяців тому, ще у листопаді 2014 року. Про це редакція Mynizhyn.com повідомляла раніше, але нам тоді не вдалося дізнатися, хто його відремонтував. Представники місцевої влади нічого не відповідали, а ніжинці, які постійно переходять дорогу на зупинці "Сільмаш", лиш дякували невідомим. Лише місяць по тому ми дізналися, що це зробили працівники консервного заводу Глущенко Олексій Миколайович та Ляшенко Сергій Іванович.
З Олексієм ми поспілкувалися, і він нам розповів, чому він з товаришем вирішили відремонтувати світлофор та скільки їм обійшовся цей ремонт і чому, на його думку, це не зробила міська влада.
Глущенко Олексій один із ентузіастів, які відремонтували власноруч світлофор на зупинці "Сільмаш"
Чому вирішили власноруч відремонтувати світлофор?
Після побаченого я говорю своєму товаришу по роботі Сергію, який займається радіоелектронікою: "Давай самі відремонтуємо цей світлофор!".
З недавнього часу я почав програмувати. Придбав собі платку для програмування з Китаю, але довгий час не знав, що на ній зробити. Ну і от тоді подумав, чому б її не використати для ремонту світлофора. Написав програмку на світлодіодах, показав її товаришу. Але ще тоді ми не знали, в якому часовому інтервалі працює світлофор. Після цього я подзвонив у міськвиконком, там дали номер якоїсь жіночки і сказали, що по ремонту світлофора треба телефонувати до неї. Я дзвоню до цієї жінки, кажу про те, що ми хочемо власноруч відремонтувати світлофор. Вона дала мені контакти якогось електрика Віталія. Ми з ним зустрілися і показали йому все, що зробили.
- Буде це працювати? - запитую у нього
- Ні! - відповідає він
- А давай спробуємо, може і вийде - говоримо ми йому з товаришем
Після цього Віталій погодився. Через певний час ми зустрілися біля "шкафної" цього світлофору. Глянули туди і злякалися! Там все ще з радянських часів. Навіть немає жодної мікросхеми. Але намірів своїх ми не полишили. До того ж нам Віталік сказав: "Робіть!".
За вихідні я написав програму, товариш зробив плату, у "Радіосвіті" придбали сімістори і маленькі мікросхеми та спаяли це все. У понеділок прийшли, зібрали це все на Консервному заводі, де ми працюємо, зателефонували до електрика Віталія та поставили його перед фактом, що у нас все готово і треба робити. Він прийшов з якимось хлопцем, вони виставили нам де який колір, поставили платку і все! Світлофор запрацював! І вже працює більше місяця.
Макс Терещенко