Як отримати відшкодування за пошкоджене майно

Великий обсяг території Чернігівщини зазнав руйнувань. Дані по пошкодженням постійно уточнюються та фіксуються. Велику частину з них складають приватні й багатоквартирні житлові будинки.

Великий обсяг території Чернігівщини зазнав руйнувань. Дані по пошкодженням постійно уточнюються та фіксуються. Велику частину з них складають приватні й багатоквартирні житлові будинки.

Обстеження пошкоджених об’єктів буде проводитися за рішенням виконавчих органів відповідних сільських, селищних, міських рад.

 

"Для фіксування факту руйнування житла як злочину, перш за все потрібно звернутися до Національної поліції, зателефонувавши на 102. Після проведення слідчих дій буде видана довідка відповідної форми на руки власнику щодо самого факту злочину та руйнувань. З цією довідкою власник житла звертається до міської/селищної/сільської ради. Жителям інших населених пунктів потрібно звертатися до представників місцевого самоврядування. Після того, як зареєструють звернення, спеціальна комісія проведе обстеження – зафіксує всі ті пошкодження, які дістало житло", — прокоментував дії для постраждалих громадян начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

Органи місцевого самоврядування до обстеження залучатимуть фахівців, що мають відповідну кваліфікацію: відповідальних виконавців окремих видів робіт, пов’язаних зі створенням об’єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію та мають кваліфікаційний сертифікат на право виконання робіт з обстеження у будівництві об’єктів класу наслідків, що визначені кваліфікаційними вимогами.

Рішення про залучення фахівців також приймається органом місцевого самоврядування залежно від характеру, складності виконання окремих етапів робіт з обстеження.

За результатами обстеження складається звіт, який має містити висновок про технічний стан, рекомендації щодо подальшої експлуатації. Зазначений звіт буде підставою для прийняття рішення про виконання робіт із відновлення пошкоджених об’єктів або їх демонтаж (ліквідацію) та подальшого визначення вартості таких робіт.

Верховною Радою України 1 квітня вже прийнято в першому читанні проєкт Закону про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

Після прийняття законопроекту порядок здійснення виплат буде визначатися Кабінетом Міністрів України.

Обстеження буде проводитись після виконання робіт із розмінування, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт. Також проведення обстежень буде ще залежите від того, як швидко будуть звертатися власники пошкодженого житла до органів місцевого самоврядування.

Саме для збору інформації про руйнування, заподіяні на території нашої області російськими військами, у телеграм каналі створено чатбот @ChernihivDMG_bot.

Більш детальна інформація про чатбот розміщена на вебсайті Чернігівської обласної військової адміністрації за посиланням.

 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації.

 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: