У службі ДСНС створюються добровільні формування цивільного захисту

Підрозділи ДСНС України щоденно залучаються на виконання завдань з ліквідації наслідків агресії. Лише у Чернігівській області щоденно на розмінування місцевості здійснюються більше 30 залучень піротехнічних розрахунків, особовий склад пожежно-рятувальних частин щоденно залучається на відновлення пошкодженої інфраструктури, розбір завалів, гасіння пожеж тощо.

Загальна кількість виїздів збільшилась в рази. З огляду на це виникла потреба у наданні допомоги як пожежно-рятувальним підрозділам так і місцевим органам самоврядування у подоланні наслідків надзвичайної ситуації. Саме з цією метою по всій Україні створюються добровільні формування цивільного захисту (далі – ДФЦЗ). ДФЦЗ є тимчасовим добровільним об’єднанням громадян, що утворюється під час загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій для виконання допоміжних робіт. До складу ДФЦЗ на добровільних засадах включаються громадяни України, які досягли 18-річного віку і здатні за своїми здібностями та станом здоров’я виконувати покладені на них обов’язки.

Якщо ви волонтер, або людина яка виявила бажання допомогти своїй громаді, своєму рідному місту – запрошуємо вас долучитися до цієї шляхетної справи. Реєстрація бажаючих долучитися до діяльності ДФЦЗ може здійснюватися на офіційному веб-порталі ДСНС – «Добровільна та місцева пожежна охорона» (dmpo.dsns.gov.ua) в розділі «Я прагну стати добровольцем» шляхом заповнення відповідної анкети, або безпосередньо в місцевих державних адміністраціях, органах місцевого самоврядування.